بررسی های مختلف این موضوع را به اثبات رسانده است که عادت های خوب و مناسب در سنین پایه بسیار بهتر و سریعتر از زمان بزرگسالی نهادینه می شوند لذا آموزش بسیاری از مسائل در سنین پایین به کودکان بسیار مهم است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اهمیت آموزش مدیریت امور مالی به فرزندان طی سالهای گذشته افزایش یافته است. آغاز این روند از سنین پایه می تواند مهارت ها و آموزه های سودمندی را در اختیار فرزندان قرار دهد تا در طول زندگی خود به درستی آنها را مورد استفاده قرار دهند. مطالعات مختلفی در این زمینه انجام گرفته اما اکثر آنها دیدگاه مشترکی در رابطه با آغاز این روند از سنین پایه برای نهادینه شدن دانش امور مالی در فرزندان دارند.

هر گروه سنی از علائق، میزان تمرکز و توجه مختلفی برخوردار هستند. از این رو برای هر گروه سنی روش های مختلف آموزشی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه روش های ساده ای که می توانند به والدین در آموزش هر چه بهتر مدیریت امور مالی به فرزندانشان کمک کند، معرفی می کنیم.

استفاده از طرح پس انداز

پس انداز کردن برای فرزندان خود را از سنین پایه آغاز کرده و آنها را نیز در این روند شریک کنید. خرید یک قلک و آموزش نحوه پس انداز پول برای چیزهای کوچکی که قصد خرید آن را دارند، یکی از ساده ترین روش هایی است که می توان مورد استفاده قرار داد. با افزایش سن، فرزندان خود را به بانک برده و برایشان حساب پس انداز افتتاح کنید. در هر مرحله از این اقدام آنها را شریک کرده و اجازه دهید برخی از مسئولیت ها را بر عهده بگیرند.

بررسی های مختلف این موضوع را به اثبات رسانده است که عادت های خوب و مناسب در سنین پایه بسیار بهتر و سریعتر از زمان بزرگسالی نهادینه می شوند. با فرزندان خود گفت و گوهای دوستانه انجام داده و تجربیات خود را در در رابطه با پول و امور مالی با آنها در میان بگذارید. ما اغلب هزینه های خانواده و قبوض را در دسترس فرزندانمان قرار نمی دهیم اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که مشاهده یکی از بهترین روش های یادگیری است.

تشویق فرزندان برای شرکت و اداره بخشی از امور مالی خانواده نه تنها دانش مالی آنها را افزایش می دهد بلکه آنها را نسبت به اموری که باید در یک خانواده بر عهده بگیرند، آگاه می سازد.

مشارکت فرزندان در طرح های کوچک

برخی مواقع برنامه ریزی برای تعطیلات آخر هفته این اجازه را می دهد تا برخی از مهارت های اولیه فرزندان خود در رابطه با برنامه ریزی و بودجه بندی را مورد آزمایش قرار دهید. پس مسئولیت برنامه ریزی برای یک روز تعطیل را بر عهده فرزندان خود بگذارید. اجازه دهید تا آنها ایده های خود را مطرح کنند و سازمان دهی برای بودجه مورد نیاز را بر عهده بگیرند. این روشی معقول و جالب برای آموزش و همکاری تمامی اعضای خانواده است.

آموزش در سفر

بازار ارزهای خارجی برای افراد بزرگسال دنیایی پیچیده محسوب می شود، حال اجازه دهید تا فرزندانتان وارد این دنیا شوند! در یک سفر خارجی می توانید مفهوم و ابعاد مختلف واحد پول را به فرزندان خود معرفی کنید. با آنها در رابطه با ارزهای مختلف که ممکن است با آنها سر و کار داشته باشند گفت و گو کرده و در صورت امکان از وسایل و سکه های مختلف برای درک هر چه بهتر این موضوع استفاده کنید.

این اقدام می تواند توجه آنها را به ابعاد بین المللی پول و امور مالی جلب کند. باید زمان مشخصی را برای آموزش مهارت های ساده ای که می توانند مرز بین آینده خوب و یا بحرانی فرزندانتان را مشخص کنند، اختصاص دهید. دانش مالی مهارتی مهم محسوب می شود که نیاز به آموزش و یادگیری دارد و والدین مسیری طولانی برای کمک به فرزندانشان در این زمینه پیش رو دارند.تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.