روزنامه‌نگاري كه پرفروش‌ترين فيلم سينما را ساخت
مسعود ده‌نمكي روزنامه‌نگاري كه با دغدغه‌هايي از جنس اخلاق قدم در وادي فيلمسازي گذاشت، در سال ۸۲ مستندي را ساخت كه انفجار خبري را به همراه خود داشت. «فقر و فحشا» اولين فيلم ده‌نمكي بود كه به آسيب‌هاي اجتماعي دختران در جامعه مي‌پرداخت. مدت زيادي از توليد فيلم نگذشته بود كه سي‌دي‌هاي قاچاق آن دست به دست ميان مردم گشت و كمتر كسي پيدا مي‌شد كه اثر فيلمساز نوپاي آن زمان را نديده باشد.

بيش از يك سال از انتشار «فقر و فحشا» نگذشته بود كه اين فيلمساز جنجالي اين بار در مستندي ديگر با نام «كدام استقلال؟! كدام پيروزي؟!» به آسيب‌شناسي شهرآورد پايتخت پرداخت اما اين فيلم كه با تأخير دو ساله و در سال ۸۵ در وبلاگ شخصي‌اش به نمايش گذاشته شد، هرگز نتوانست موفقيت فقر و فحشا را تكرار كند تا اينكه سال ۸۶ رسيد كه مي‌توان آن را به جرئت سال ده‌نمكي در عرصه سينما نامگذاري كرد؛ سالي كه در آن اخراجي‌ها به عنوان اكران نوروزي بر پرده سينماها نشست و با فروشي رؤيايي لقب پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينما را به خود اختصاص داد. زماني كه ده‌نمكي مشغول توليد «اخراجي‌ها ۱» بود، شايد خوشبين‌ترين طرفدار او هم اين فكر را نمي‌كرد كه اين فيلم به پرفروش‌ترين فيلم سال تبديل شود، چه رسد به پرفروش‌ترين فيلم تاريخ سينما! ده‌نمكي در اين فيلم تصوير كليشه‌اي از رزمنده‌ها را تغيير داد و از چاشني طنز نيز در اين ميان بهره برد. او پس از آن موفقيت به فكر توليد قسمت بعدي «اخراجي‌ها» افتاد كه در آن راستا در سال ۸۷ «اخراجي‌ها ۲» توليد شد و بهار ۸۹ بر پرده سينماها رفت، اما با توجه به ضعف‌هاي عمده فروش خوبي داشت. سال ۸۹ هم سال توليد «اخراجي‌ها۳» برگرفته از اتفاقات انتخابات ۸۸ بود كه در اكران نوروزي سال ۹۰ باز هم توانست ركورد فروش را بشكند، البته ده‌نمكي در عرصه تلويزيون هم بيكار ننشست و با توليد سريال «دارا و ندار» كه در نوروز ۸۹ بر آنتن شبكه ۵ سيما رفت توانست مخاطبان تلويزيوني بسياري را هم به خود جلب كند.

تا امضاي قرارداد نام بازيگران «رسوايي» را فاش نمي‌كنم!
در راستاي اين موفقيت‌ها ده‌نمكي امسال نيز قصد دارد فعاليت‌هايش را هم در عرصه سينما و هم تلويزيون ادامه دهد. در خصوص فيلم سينمايي رسوايي و سريال معراجي‌ها كه هر دو از پروژه‌هاي جديد و در دست كار ده‌نمكي در سال جديد هستند، گفت‌وگويي را با او انجام داده‌ايم تا چند و چون اين دو پروژه را از زبان خودش جويا شويم.
ده‌نمكي در خصوص آخرين اثر سينمايي‌اش «رسوايي» كه در ابتدا قرار بود مهرماه سال گذشته كليد بخورد، گفت: در حال حاضر در حال انتخاب بازيگران و عقد قرار‌داد با آنها هستم و تا امضاي قرارداد نمي‌خواهم نام بازيگران را افشا كنم.

«رسوايي» به جشنواره فجر مي‌رسد
ده‌نمكي در خصوص زمان آغاز فيلمبرداري رسوايي اظهار داشت: مراحل پيش‌توليد و انتخاب بازيگر آغاز شده است و تا كمتر از يك ماه ديگر فيلمبرداري كار آغاز مي‌شود.
اين كارگردان درباره حضور رسوايي در جشنواره فجر ۹۱ افزود: تمام تلاش من اين است كه رسوايي به فجر ۹۱ برسد و با توجه به زمانبندي‌هاي انجام شده، بي‌شك اين فيلم از گزينه‌هاي حاضر در جشنواره امسال است.

يك اخراجي در «رسوايي»
ده‌نمكي در پاسخ به اينكه چند نفر از بازيگران «اخراجي‌ها» در آخرين اثر سينمايي‌اش حضور دارند، افزود: تنها يكي از بازيگران گروه «اخراجي‌ها» در فيلم سينمايي جديد همراه گروه هستند.
«معراجي‌ها»ي ده‌نمكي زمستان به شبكه يك مي‌رسد
ده‌نمكي همچنين درباره سريال جديدش «معراجي‌ها» نيز به «جوان» گفت: موضوع سريال معراجي‌ها شهداي گمنام است و داستان فيلم در فضاي امروز جامعه جريان دارد و به نوعي به حاشيه مسائل مربوط به دفاع مقدس مي‌پردازد.
وي ادامه داد: طرح اوليه داستان نگاشته خودم است و گروهي از نويسندگان كار نگارش آن را دنبال مي‌كنند و در حال حاضر ۲۰ قسمت از آن نوشته شده است. ده‌نمكي در پاسخ به زمان توليد و روي آنتن رفتن آخرين سريال خاطر نشان كرد: پروژه معراجي‌ها را براي بعد از انجام مراحل رسوايي‌ها گذاشته‌ام و فكر مي‌كنم در زمستان بر آنتن شبكه يك سيما برود.

«معراجي‌ها» طنزي با حضور چهره‌ها
ده‌نمكي در پاسخ به اين پرسش كه آيا اين كار هم مانند غالب كارهايش تم طنز دارد، افزود: «معراجي‌ها» هم داراي موقعيت‌هاي طنز است. وي همچنين در‌خصوص بازيگران اين پروژه تلويزيوني گفت: اين سريال يكي از پرچهره‌ترين پروژه‌هاي تلويزيوني است.

تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.