رئیس هیئت مدیره شرکت میلاد حدید پارسیان جزئیات تازه ای اقدامات مجرمانه مه آفرید و جعل امضاهای اعضای این گروه برای دریافت وامهای میلیاردی را افشا کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، م. ک در دفاع از اتهاماتش با رد آنها گفت: آقای ش مدعی شده است من از موضوع ال سی ها با خبر بوده ام در حالی که در جلسه محاکمه اش قاضی فراهانی گفت: اگر ش کمی صداقت داشت من برای او درخواست تخفیف می کردم. آقای ش باید به جای مه آفرید به عنوان متهم ردیف اول معرفی می شد.

وی ادامه داد: 89 روز بازداشت بودم و حدود 3 ماه قبل آزاد شدم. طی سالهای گذشته 15 ماه به عنوان عضو هیئت مدیره گروه ملی فولاد بودم و اگر سی دی های مالی را محو نمی کردند مشخص بود چقدر حقوق و پورسانت دریافت کردم.

قاضی: چه کسی سی دی ها را از بین برد؟

متهم: زمانی که مه آفرید دستگیر شد من در چین بودم. دو مورد از ال سی های اشاره شده را نیز اصلا امضا نکردم بعد از ورود به کشور برگشت به شرکت سراغ خانم ج . الف رفته و از او خواستم یک پرینت از پرداختها به من بدهد که او در جواب گفت آقای ب.ب معاون حقوقی مه آفرید سی دی های مالی را با خود برده است.

متهم سپس به نحوه آشنایی خود با مه آفرید اشاره کرد و گفت: سال 87 از فردی 130 میلیون تومان طلب داشتم  که او برای پرداخت بدهی خود مرا نزد مه آفرید برد. از آن زمان آشنایی ما آغاز شد و مه آفرید طی چند مرحله مبالغ 50 و 100 میلیون تومانی از من به صورت دستی گرفت. حدود 12 بار نیز از او بار خریدم. سال 88 مه آفرید گروه ملی را خرید و از من خواست 5 میلیارد تومان در خرید سهام سرمایه گذاری کنم این در حالی بود که همان موقع حدود 9 میلیارد و 400 میلیون تومان از مه آفرید بستانکار بودم در ادامه قرار شد من را به عنوان نایب رئیس هیئت مدیره معرفی کند. حدود ساعت 11 و 30 دقیقه شب راننده ای را به در خانه من در اصفهان فرستاد و من اسناد مورد نیاز را امضا کردم. در طی این 15 ماه هیئت مدیره فقط یک بار تشکیل جلسه داد زیرا مه آفرید اعتقادی به کار تشکیلاتی نداشت.

رئیس هیئت مدیره شرکت میلاد حدید پارسیان سپس به جعل امضاهای صورت گرفته از سوی اعضای گروه آریا اشاره کرد و گفت: دو هفته پیش متوجه شدم اعضای این گروه با جعل امضای من 98 میلیارد و 500 میلیون تومان از بانک ملی تسهیلات دریافت کرده ام وقتی به رئیس بانک اعتراض کردم در جواب به من گفت امضا در حد عرف بوده است. این جعل امضا 5 ماه پس از خروج من از گروه ملی صورت گرفته که این نشان دهنده ناشی بودن آن در این کار دارد بعد هم آقای خاوری چند روز قبل از فرارش از من شکایت کرده بود.

وی ادامه داد: اعضای این گروه همچنین با استفاده از اسناد جعلی 115 میلیارد تومان از بانک مسکن تسهیلات گرفته بودند. در بررسی مدارک متوجه شدم 700 میلیون تومان به حسابی به نام من ریخته شده است که پس از استعلامات مورد نیاز مشخص شد این حساب متعلق به من نبوده. من یک جانباز 50 درصد هستم و علاوه بر افتخار صادر کننده نمونه کشور، 250 میلیون دلار ارز وارد کشور کرده ام. بر اساس آمار در فروردین و اردیبهشت طی دو ماه گروه آریا 105 هزار تن شمش وارد کشور کرده بود. در یک مرحله دیگر نیز آنها 126 هزار تن کالا وارد کردند.  بر اساس آمار گمرک گروه آریا و زیرمجموعه اش 2 میلیون تن کالا وارد کشور کرده بودند من هم به خاطر خوش حسابی از آنها پیش فاکتور گرفتم و آنها اصلا صوری نبودند.

در این پرونده باید کسی که استارت ال سی ها را زده در اینجا پاسخگو باشد. شرکت ف.خ 820 میلیارد تومان خرید کرده و پیش فاکتور داده بود در حالی که بعدا 740 میلیارد تومان پول گرفتند. این استارت اولیه کار بود. مه آفرید زمانی که این اواخر نتوانست از کسی پول و اعتبار بگیرد، سراغ من آمد.

م . ک ادامه داد: اعضای گروه آریا 10 میلیارد تومان پول به حساب من واریز کرده و سپس با جعل امضا این پول را از حسابم خارج کردند. در حال حاضر دیگر نمی توانم صادرات کنم امسال تعدادی از نیروهایم را تعدیل کردم و اگر سرمایه از دست رفته ام برنگردد نمی توانم چرخه تولید ملی را بچرخانم. روزانه 900 هزار تومان خسارت به بانک می دهم. من نخستین کسی بودم که لیست اموال غیر منقول آریا را به دادستانی دادم.

قاضی: موضوع خط اعتباری یک میلیارد دلاری از وزارت بازرگانی چست؟

متهم: یک روز پیش مه آفرید رفتم او خیلی خوشحال بود وقتی علت را پرسیدم گفت از وزارت بازرگانی یک ریل یک میلیارد دلاری برای وارد کردن شمش گرفته است. به او گفتم خط قرمز را برای خودش مشخص کرده ای گفت: با آنهایی که باید هماهنگ کنم هماهنگیهای لازم را انجام داده ام. او ارتباط هایی داشت که نمی خواهم به آنها در اینجا اشاره کنم و بر سر همین ارتباطها نیز قراردادهایی مانند دو طبقه کردن جاده ای در شمال کشور به ارزش 2 هزار و 200 میلیارد تومان را گرفت.

قاضی: نیازی به وارد کردن شمش فولاد داریم؟

متهم: بله، در حال حاضر حدود 13 تا 14 میلیون تن فولاد در سال تولید می شود که 5 میلیون تن کسری داریم. مه آفرید اعتقاد داشت من دنبال کسی نمی روم و همه باید دنبال من راه بیایند. دوست داشت تعیین کننده قیمت باشد. در سال 89 او رشدی ناگهانی داشت به طوریکه ملاقات با او سخت شده بود و حتی برای خرید نمی شد با او قراری 5 دقیقه ای گذاشت. مه آفرید یک سری ارتباطات داشت که نامه هایی سخت را در عرض 24 تا 48 ساعت تهیه می کرد. یک بار فیلمی از نوری زاد به من نشان داد و گفت: این فرد در یک شبکه ماهواره ای علیه من و برادران و ارتباط های ما حرف زده است می خواهم در دیوان لاهه علیه او شکایت کنم که من به او گفتم این شکایت راه به جایی نمی برد.

قاضی: این موضوع را پیگیری کردیم متهمان قصد داشتند خطی را در پرونده ایجاد کنند که موفق به این کار نشدند.

تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.