رئیس جمهور با اشاره به ایجاد ارزش افزوده صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی برای رفع کامل مشکل بیکاری در کشور، تاکید کرد: حتی اگر صادرات نفت ایران متوقف شود اما در عوض آن، ارزش افزوده بیشتری به وجود بیاید باز هم ارزشش را دارد.

به گزارش مهر، محمود احمدی نژاد امروز در مراسم افتتاح طرح جدید پتروشیمی در بندر ماهشهر با اشاره به اقدامات انقلابی انجام شده برای آزادسازی خرمشهر گفت: با گذشت 30 سال از فتح خرمشهر ماجرای این اقدام انقلابی بار دیگر برای ملت ایران در حال تکرار شدن است و عده ای می خواهند مانع پیشرفت ملت ایران شوند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه پیش از پیروزی انقلاب روزانه حدود 6 میلیون بشکه نفت در ایران تولید می شد، تصریح کرد: از این میزان تولید 4.5 میلیون بشکه آن دو دستی تقدیم غربی ها می شد.
 
رئیس کابینه دولت دهم با اعلام اینکه در حال حاضر قیمت جهانی نفت خام کمی رشد پیدا کرده و به بشکه 100 تا 110 دلار افزایش یافته است، اظهار داشت: این در حالی است که تا چند سال قبل برخی کشورهای خارجی نفت ارزان را تبدیل به فرآورده هایی همچون بنزین می کردند و یک لیتر آن را بیش از 10 دلار به کشورهایی همچون ایران می فروختند.
 
وی با بیان اینکه ملتی که با توکل به خدا خرمشهر را فتح می کند قطعا می تواند کل عرصه های صنعتی را فتح کند، بیان کرد: در حال حاضر بیش از 70 درصد کالا و تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور ساخته می شود.
 
احمدی نژاد با یادآوری اینکه سازندگان و صنعتگران داخلی ساخت کالاهای پرمصرف و انحصاری صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را در داخل کشور انجام دهند، تاکید کرد: وزارت نفت هم باید با اصلاح آیین نامه های داخلی ،تامین بیمه، تضامین لازم ،امکان توسعه ساخت داخل را فراهم کند.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت ایجاد ارزش افزوده مضاعف به ویژه در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی یادآور شد: در حال حاضر به طور متوسط سالانه 18 میلیون تن محصولات مختلف پتروشیمی از ایران به بازارهای جهانی صادر می‌شود.
 
رئیس کابینه دولت دهم با بیان اینکه اگر این 18 میلیون تن محصول پتروشیمی به جای بازارهای بین المللی در داخل کشور مورد استفاده قرار گیرد قطعا هیچ بیکاری در کشور باقی نمی ماند ، یادآور شد: ایجاد ارزش افزوده با توسعه صنایع پایین دستی و تکمیلی پتروشیمی برای کسب درآمد بیشتر و توسعه اشتغال پایدار ضروری به نظر می رسد.
 
این مقام مسئول همچنین با تاکید بر اینکه ایجاد ارزش افزوده علاوه بر صنایع پتروشیمی باید در صنایع نفت و گاز هم عملیاتی شود، خاطر نشان کرد: حتی اگر صادرات نفت ایران متوقف شود اما در عوض آن ارزش افزوده بیشتری به وجود بیاید باز هم ارزشش را دارد.
 
احمدی نژاد در پایان با بیان اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ابتدا باید حلقه های پایین دستی پتروشیمی را در منطقه ماهشهر کامل کند، افزود: پس از تکمیل این زنجیره های ارزش افزوده سراغ سایر طرح های توسعه ای صنعت پتروشیمی برویم.تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.