دولت سوریه گزارش یکجانبه و سیاسی‌شده اخیر سازمان ملل در خصوص سوء‌ استفاده سربازان دولتی را رد کرد و گزارش داد که حملات شورشیان به پایگاه‌های ارتش در جنوب کشور افزایش یافته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوآ، در بیانیه‌ای که توسط یکی از رسانه‌های دولتی سوریه منتشر شده، وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرد که شورای حقوق بشر کمپینی گمراه‌کننده و گسترده را توسط کشورهای حامی تروریسم در سوریه به راه انداخته تا با پوششی سیاسی به انجام جرم و جنایت توسط گروه‌های مسلح تروریستی در کشور بپردازد.
در این بیانیه آمده است شورای حقوق بشر سازمان ملل با استفاده از مواضع یکجانبه و سیاسی‌شده خود به دنبال این است که دولت سوریه را مسوول رخدادهای اخیر و اشتباهات کنونی جلوه دهد. همچنین این شورا جرایم صورت گرفته توسط گروه‌های مسلح ترویستی را نادیده گرفته است.
روز جمعه نیز این شورا تصمیم گرفت تا ماموریت کمسیون مستقل بین‌المللی در خصوص بررسی نقض حقوق بشر در سوریه را تمدید کند و قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن نقض گسترده حقوق بشر و آزادی‌های بنیادین توسط مقام‌های سوری و نظامیان مرتبط با دولت این کشور به شدت محکوم شد.
وزارت امور خارجه سوریه در اظهارات و بیاینه‌های خود که روز شنبه منتشر شده است، اعلام کرده که هدف از تصویب این قطعنامه، طولانی کردن خشونت‌ها در سوریه و بروز یک مداخله خارجی در کشور است و این اقدام تمامی تلاش‌ها برای یافتن یک سازش سیاسی به منظور حل بحران در کشور را مخدوش می‌کند.
دمشق به طور کامل قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل در زمینه تمدید ماموریت کمیته تحقیقات وابسته به سازمان ملل در خصوص حضور در سوریه برای یک سال دیگر را رد کرد.
به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک مقام در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که سوریه این قطعنامه را به طور کامل رد می‌کند وآن را جانبدارانه و غیرمتعادل می‌داند.
وزارت خارجه علت این مساله را نادیده گرفتن نقش غیراخلاقی کشورهای حامی تروریسم در سوریه می‌داند که بر حمایت مالی، آموزش، کمک تسلیحاتی،‌ اعزام تروریست‌ها و مزدوران به سوریه نظارت دارند.
این مقام تاکید کرد: چنین قطعنامه‌های جانبدارانه، غیرواقعی و غیراصولی سیاست دوگانگی معیار را تحکیم می‌بخشند که برخی کشورها به بهانه دفاع از حقوق بشر داعیه آن را سر می‌دهند در حالی که چشمان خود را به روی نقض حقوق بشر در کشورهای ناظر بر این قطعنامه بسته‌اند.
سوریه شدیدا از گزینشی عمل کردن شورای حقوق بشر در تدوین این قطعنامه انتقاد و آن را رد کرد.
سوریه اعلام کرده است که این قطعنامه جزئی از سرپوش گذاری سیاسی بر جرایمی است که گروه‌های تروریستی مرتکب می‌شوند. این سرپوش گذاشتن از طریق ارائه تصمیمات یکجانبه و سیاسی با هدف مسوول نشان دادن دولت سوریه و ادعاهای دروغین است.
این مقام تاکید کرد: چنین قطعنامه‌هایی جنایت‌های گروه‌های تروریستی مسلح را که دولت سوریه ده‌ها دلیل برای این مساله را به کمیساریای حقوق بشر اعلام کرده، نادیده می‌گیرد.
با موافقت 41 عضو و مخالفت یک عضو و پنج رای ممتنع شورای حقوق بشر سازمان ملل مدت ماموریت کمیته تحقیقات وابسته به سازمان ملل را در خصوص اوضاع سوریه یک سال دیگر تمدید کرد.

تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.