اگر شرايط AFC را احراز نكنيد سهميه ليگ قهرمانان از بين مي‌رود

 

عزيزمحمدي با هشدار به باشگاه‌ها:

اگر شرايط AFC را احراز نكنيد سهميه ليگ قهرمانان از بين مي‌رود

رييس سازمان ليگ با هشدار به باشگاه‌ها گفت: اگر باشگاه‌ها ضرورتهاي مقرر شده از سوي AFC را احراز نکنند، ليگ فوتبال ايران به 12 يا 10 تيم کاهش مي‌يابد و شايد سهميه‌اي در ليگ قهرمانان آسيا نداشته باشيم.

عزيزالله محمدي با حضور در نشست کميته رسانه‌هاي فدراسيون‌ فوتبال نسبت به ضرورتهاي لازم‌الاجراي کنفدراسيون فوتبال آسيا براي تيمهاي باشگاهي هشدار داد و اظهار کرد: AFC به دنبال صدور مجوز حرفه‌اي براي باشگاه‌ها است که بدين منظور بر احراز چهار عامل اصلي تجاري بودن، حقوقي، مالي و استاديومها تاکيد دارد.

وي افزود: به عنوان مثال در بحث ضوابط حقوقي، باشگاه‌ها موظف هستند تا اعضاي هيات مديره مشخص داشته و تمام مصوبات اين هيات ثبت شود. همچنين مديرعامل موظف به اجراي مصوبات خواهد بود.

عزيزمحمدي با اشاره به لزوم شفافيت مسايل مالي باشگاه‌ها، ادامه داد: همه باشگاه‌ها بايد حسابرس مشخصي داشته باشند. وضعيت قراردادهاي مالي کاملا روشن باشد و در مقوله درآمدزايي هم تمام پولهاي ورودي به باشگاه نظير درآمدهاي حاصل از بليت‌فروشي و مسايل ديگر ثبت شوند. همچنين اگر باشگاهي در چندين رشته فعاليت دارد، بايد درآمدها و هزينه‌هاي فوتبال از ساير رشته‌ها مجزا باشد.

وي در بيان ضرورت‌هاي ديگر اعلام شده از سوي AFC گفت: تمام باشگاه‌ها بايد چهار مدير به AFC اعلام کنند که مديران بازاريابي، رسانه‌اي، حقوقي و مالي شامل آنها هستند. در باشگاه‌ها تيم‌هاي پايه بايد مانند تيم‌هاي بزرگسالان داراي تشکيلات مشخص بوده و ساختار منسجمي برايشان تعريف شود. باشگاه‌ها بايد داراي آکادمي بوده و با داشتن برنامه‌ توسعه‌اي در فوتبال، در همه رده‌هاي سني تيم داشته باشند.

رييس سازمان ليگ بر تامين موارد کافي در استاديومها طبق مقررات AFC تاکيد کرد و گفت: در تمام استاديومها بايد جايگاه رسانه‌اي، محل قرارگيري دوربين‌ها، محل ورود خبرنگاران، مهامانان ويژه، تماشاگران و ... مشخص باشد. بايد رختکنها مجهز بوده و اتاقهايي مربوط به مسايل دوپينگ و... هم در نظر گرفته شود.

عزيزمحمدي تاکيد کرد: اين يک هشدار به تمام باشگاه‌هاست تا موارد ياد شده را احراز کنند. اگر مسوولان AFC بررسي کرده و ببينند باشگاهي چنين شرايطي را ندارد، احتمال 12 تيمي يا 10 تيمي شدن ليگ وجود دارد. بايد توجه داشت کشورهايي در ليگ قهرمانان آسيا تيم‌ دارند که در سال 33 مسابقه در ليگ آنها انجام مي‌شود. اکنون با 18 تيمي بودن ليگ مشکلي نداريم اما در صورت کاهش به 10 تيم، هر تيمي نمي‌تواند به اين اندازه در سال بازي انجام دهد که طبيعتا سهميه ما در ليگ قهرمانان هم از بين خواهد رفت و ليگ ديگر حرفه‌اي نبوده و عنوان آماتوري به خود مي‌گيرد. در صورت کاهش تعداد تيمهاي ليگ و براي افزايش تعداد بازيها بايد هر مسابقه‌اي سه مرتبه برگزار شود که با احتساب ديدار‌هاي رفت و برگشت براي برگزاري مسابقه سوم به مشکل مي‌خوريم. فرض کنيد در بازي تيمهاي پرسپوليس و سپاهان، يکي در تهران و ديگري در اصفهان برگزار مي‌شود، بايد مسابقه سوم را کجا برگزار کنيم؟

وي گفت: بايد مراقب باشيم و شرايطي فراهم کنيم تا ليگ ما همچنان حرفه‌اي باشد. براي احراز شرايط AFC ابتدا بايد فرم‌هايي را پر کنيم که آن را در اختيار باشگاه‌ها قرار خواهيم داد.تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.