جام ملت‌های آسیا,صعود ایران به جام ملت‌های آسیا

لبنان یک- ایران 4/ ایران و کویت مسافر استرالیا شدند

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی چهار بر یک برابر لبنان به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا در استرالیا صعود کرد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی چهار بر یک مقابل تیم ملی لبنان در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا، موفق شد با 13 امتیاز به عنوان صدرنشین گروهی راهی مرحله نهایی این رقابت‌ها شود.

‌گل‌های این بازی را امیرحسین صادقی در دقیقه 39 ، اشکان دژاگه در دقیقه 51، جواد نکونام (از روی نقطه پنالتی) در دقیقه 55 و رضا قوچان‌نژاد در دقیقه 65 وارد دروازه لبنان کرد.

تک‌گل لبنان را حیدر در دقیقه 79 به ثمر رساند.

این مسابقه بخاطر انفجار شدید تروریستی که امروز (سه‌شنبه) در نزدیکی سفارت ایران در بیروت صورت گرفت، بدون حضور تماشاگران از ساعت 19 (به وقت تهران) در ورزشگاه کمیل شمعون برگزار شد.

نیروهای ارتش لبنان وظیفه حفاظت کامل و ایجاد امنیت برای برگزاری مسابقه را درون استادیوم و مناطق اطراف ورزشگاه برعهده داشتند.

تیم ایران در این بازی با چهار تغییر نسبت به بازی با تایلند با ترکیب دانیال داوری، مهرداد بیت آشور، حسین ماهینی، سید جلال حسینی، امیرحسین صادقی، رضا حقیقی،‌ جواد نکونام، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد و علیرضا جهانبخش به میدان رفت.

تیم ایران با لباس‌های یکدست سفید رنگ و لبنانی‌ها با لباس‌های یکدست قرمز رنگ در زمینی فوق‌العاده بی‌کیفیت مقابل هم ایستادند. کارلوس‌کی‌روش سرمربی ایران پیش از مسابقه نسبت به وضعیت زمین ابراز نگرانی کرده بود.

کارلوس کی‌روش در نیمه دوم مازیار زارع را در دقیقه 63 به جای سیدجلال حسینی و در دقیقه 66 هم محمد نوری به جای رضا حقیقی به زمین فرستاد. سومین تعویض ایران در دقیقه 72 صورت گرفت که قاسم حدادی‌فرد به جای اشکان دژاگه وارد میدان شد.

نیمه نخست:
شروع مسابقه با حملات و فشار تیم لبنان آغاز شد و آنها در چند صحنه با نفوذ از جناح چپ و ارسال سانتر روی دروزاه سعی در خلق موقعیت داشتند و یکی، دو موقعیت نسبتا خطرناک را در محوطه جریمه تیم ایران بدست آوردند اما مدافعان ما آن را دفع کردند.

در ادامه تیم ایران هم کم‌کم خودش را در زمین پیدا کرد اما حمله و دفاع از سوی هر دو تیم باعث پربرخورد شدن بازی و توقف‌های پی‌درپی توسط داور چینی شده بود.

در دقیقه26 علیرضا جهانبخش در میانه زمین با کنترل توپ و عبور از یک بازیکن در موقعیت خوب شوت‌زنی پشت محوطه جریمه قرار گرفت اما ضربه او از جناح مخالف به بیرون رفت.

بلافاصله پس از این صحنه لبنانی‌ها حمله کردند و پس از دفع نه چندان خوب ضربه یکی از بازیکنان این تیم توسط دانیال داوری نهایتا نفوذی از جناح چپ و ارسال سانتر برای این تیم شکل گرفت که مهاجم آنها بالای سر دو مدافع تیم ایران به توپ ضربه زد اما به بیرون رفت.

در دقیقه 33 باز هم حمله خوبی از تیم ایران باز هم روی عملکرد علیرضا جهانبخش صورت گرفت که او توپ را از جناح چپ روی دروازه سانتر کرد که مدافعان لبنان آن را به کرنر فرستادند. پس از ارسال کرنر توپ در چند رفت و برگشت به نکونام رسید که شوت محکم او را دروازه‌بان لبنان دوباره به کرنر فرستادند.

در دقیقه 38 اشکان دژاگه نفوذی از جناح راست انجام داد که مدافع لبنان با تکلی که مشکوک به خطا بود، توپ را به کرنر فرستاد.

در دقیقه 39 این کرنر را مسعود شجاعی روی دروازه فرستاد و امیرحسین صادقی با ضربه سر توپ را وارد دروازه لبنان کرد.

در دقیقه 46 ضربه جواد نونام با اختلاف به بیرون رفت.

نیمه دوم:
در دقایق اولیه این نیمه لبنانی‌ها نفوذ‌هایی را از جناحین داشتند اما هیچ‌کدام مثمرثمر واقع نشد و مدافعان تیم ما بعضا آنها را دفع کردند.

در شرایطی که این وضعیت ادامه داشت، بازیکنان ایران در دقیقه 53 ضدحمله‌ای ترتیب دادند، در پشت محوطه جریمه رضا قوچان‌نژاد از مقابل سه بازیکنان لبنانی پاسی عرضی را از جناح راست برای اشکان دژاگه که در حال نفوذ بود، فرستاد و او هم یک ضرب توپ را به کنج دروازه لبنان فرستاد.

تنها یک دقیقه بعد از آن بازیکنان تیم ملی حمله دیگری را انجام دادند و یکی از مدافعان لبنان مجبور شد خطای پنالتی را روی مسعود شجاعی انجام دهد. جواد نکونام این پنالتی را در دقیقه 55 وارد دروازه حریف کرد.

اما گل چهارم تیم ایران در دقیقه 64 جایی که پس از ردو بدل شدن چند پاس، نهایتا مسعود شجاعی پاس خوبی را از سمت راست محوطه جریمه به سمت مقابل برای رضا قوچان‌نژاد فرستاد و او هم با یک ضربه یک‌پادوپا به ثمر رساند.

شجاعی عملکرد فوق‌العاده‌ای در این بازی داشت چون 2 پاس گل داد و یک پنالتی گرفت.

دقیقه 68 علیرضا جهانبخش پاس خوبی را برای رضا قوچان‌نژاد فرستاد اما شوت او به بیرون رفت. در دقیقه 70 هم پاس‌های بازیکنان ایران به نکونام رسید اما شوت او را دروازه‌بان لبنان جمع کرد.

در دقیقه 75 لبنانی‌ها حمله‌ای را ترتیب دادند اما در محوطه جریمه توپ را از دست دادند. بعد از این موقعیت بازیکنان ایران باز هم روی نفوذ جهانبخش صاحب موقعیتی شدند که نهایتا این توپ از دست رفت.

اما گل لبنان در دقیقه 79 با حمله‌ای از جناح چپ صورت گرفت؛ قاسم حدادی‌فر که در یک صحنه مغلوب مهاجم حریف شد و حیدر توپ را از زاویه نسبتا بسته تبدیل به گل کرد.

‌در ادامه دو تیم بازی پایاپایی را انجام دادند اما هیچ کدام از فرصت‌های آنها در حد موقعیت صددرصد گل نبود. سرانجام این مسابقه با نتیجه چهار بر یک به سود تیم ایران تمام شد.

تیم ایران با این برد 13 امتیازی شد و قاطعانه به عنوان صدرنشین گروه به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد. این مسابقه در اوایل سال 2015 در استرالیا برگزار می‌شود. دیگر مسابقه این گروه را دو تیم کویت و تایلند برگزار کردند که با نتیجه سه بر یک به سود تیم کویت تمام شد تا کویتی‌ها هم در فاصله یک بازی مانده تا پایان مرحله مقدماتی به مرحله نهایی جام ملت‌ها راه یابد.

بنابراین دیدار 14 اسفند تیم‌های ایران و کویت، به یک مسابقه تشریفاتی تبدیل شد.
جدول گروه:
1- ایران 13
2- کویت 9
3- لبنان 5
4- تایلند صفر

 

--------------------------------------------------


گزارش نتایج کامل انتخابی جام ملت‌های آسیا

تیم ملی ایران با برتری پرگل برابر لبنان صعودش به جام ملت‌های آسیا را قطعی کرد.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا با برگزاری چند دیدار در گروه‌های مختلف پیگیری شد.

در گروه A عمان موفق شد با برتری یک بر صفر برابر سوریه در تهران جشن صعود بگیرد و صعودش را به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا در استرالیا قطعی کند.

در گروه B ایران موفق شد با برتری 4 بر یک برابر لبنان به عنوان تیم نخست صعودش را به مرحله نهایی جام ملت‌ها قطعی کند. کویت دیگر تیم این گروه نیز موفق شد در خانه با نتیجه 3 بر یک تایلند را شکست دهد تا بازی آخر ایران برابر کویت در تهران تشریفاتی باشد.

در گروه C عربستان از پیش صعود کرده برابر چین به میدان رفت که این بازی در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید. در دیگر دیدار عراق با دو گل اندونزی را شکست داد.

در گروه D نیز قطر موفق شد در خانه مالزی با یک گل به پیروزی برسد و صعودش را به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا قطعی کند. بحرین از پیش صعود کرده نیز در خانه موفق شد تیم بحران‌زده یمن را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد تا صدرنشین این گروه شود.

و در نهایت در گروه E امارات موفق شد با نتیجه پرگل 4 بر صفر ویتنام را در هم بکوبد و صعودش را به جام ملت‌های آسیا قطعی کند. ازبکستان نیز با برتری 2 بر صفر برابر هنگ‌کنگ صعودش را به جام ملت‌ها قطعی کرد.

بازی‌های هفته آخر انتخابی جام ملت‌های آسیا 14 اسفند برگزار می‌شود.

/ایسنا


 

 تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.