سرقت مسلحانه,سارق مسلحح,سرقت طلا و جواهر

 

 12 پسر جوان كه براي تهيه هزينه تفريح و ولخرجي هاي خود به سبك فيلم‌هاي سينمايي، لباس ماموران پليس بر تن كرده و از مردم اخاذي مي‌كردند، در عمليات پليس آگاهي دستگير شدند.

 

به گزارش جام‌جم، شامگاه ششم خرداد ماموران كلانتري 141 شهرك راه‌آهن در غرب تهران هنگام گشت‌زني در خيابان كاج متوجه فريادهاي تعدادي از شهروندان شدند كه در حال تعقيب جواني با لباس نظامي بودند.

 

ماموران كلانتري با مشاهده اين صحنه، اقدام به دستگيري جوان 20 ساله به نام محمود كردند. در همان تحقيقات اوليه معلوم شد كه وي همراه همدستانش، از تعدادي از كارگران ساختماني شاغل در يك ساختمان نيمه‌كاره زورگيري كرده است.

 

با تشكيل پرونده مقدماتي و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسراي جنايي تهران، پرونده براي رسيدگي در اختيار پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

 

با شروع تحقيقات، شكات در اظهارات خود گفتند: پس از پايان كار روزانه، در داخل ساختمان استراحت مي‌كرديم كه چند نفر كه لباس‌ نظامي به تن داشتند وارد ساختمان شده و به بهانه اين كه ما اقدام به مصرف و نگهداري موادمخدر كرده‌ايم، شروع به بازرسي از محل استراحت ما كرده و همه وسايل ما را به هم ريختند.

 

در حالي كه تا آن زمان ما تصور مي‌كرديم اين افراد مأمور هستند، آنها با چاقو و قمه به ما حمله‌ور شده و شروع به تهديد كردند و پس از سرقت يك ميليون و 400 هزار تومان پول و همچنين هشت دستگاه گوشي تلفن همراه از ساختمان خارج شدند.

 

شكات پرونده اضافه کردند : زماني كه سارقان قصد فرار از ساختمان را داشتند، اطمينان پيدا كرده بوديم كه آنها نمي‌توانند مأمور باشند. به همين منظور به تعقيبشان پرداخته و در نهايت با كمك مأموران كلانتري موفق به دستگيري يكي از آنها شديم.

 

با اطلاعات به دست آمده و شناسايي سرقت مشابه ديگري در غرب تهران، كارآگاهان اقدام به مواجهه حضوري متهم با شاکيان پرونده کردند که او توسط مالباختگان شناسايي شد.

 

در تحقيقات از متهم معلوم شد كه وي با ساير همدستانش، در سرقت مشابهي از يك ساختمان نيمه‌كاره در حال ساخت در شهرك گلستان، اقدام به زورگيري 300 هزار تومان پول و سه دستگاه گوشي تلفن همراه از كارگران اين ساختمان كرده‌اند.

 

زورگيري از رهگذران

با اطلاعات به دست آمده و شناسايي متهم از سوي 12 مالباخته، او به زورگيري در پوشش مامور و همچنين زورگيري از عابران و رهگذران، اعتراف كرد.

 

وي ديگر همدستان خودرا به نام‌هاي ايمان، حسين- قاسم، ولي، مصطفي و احسان ـ با ميانگين سني 20 سال - معرفي كرد.

 

با اعتراف محمود و اطلاعات به دست آمده در ارتباط با محل‌هاي تردد متهمان در پارك چيتگر، كارآگاهان در اولين مرحله، اقدام به دستگيري دو نفر از همدستان متهم به نام‌هاي ايمان و حسين كردند.

 

همزمان با دستگيري اين دو متهم و تحقيقات بعدي معلوم شد كه متهمان با استفاده از يك دستگاه خودرو نيسان آبي رنگ و موتورسيكلت‌هاي طرح هوندا 125 اقدام به سرقت و زورگيري در شمال غرب و غرب تهران كرده‌اند.

 

با به دست آمدن اين اطلاعات از ايمان، به عنوان سركرده باند، كارآگاهان پايگاه دوم 22 خرداد موفق به دستگيري چهار عضو ديگر اين باند به نام‌هاي قاسم، ولي، مصطفي و احسان شدند اين متهمان نيز پس از دستگيري و انتقال به پايگاه دوم به زورگيري از رهگذران و همچنين سرقت از ساختمان‌هاي نيمه‌كاره با استفاده از تاريكي هوا، اعتراف و انگيزه خود از اين سرقت‌ها را نيز تهيه هزينه تفريح خود عنوان كردند.

 

سرهنگ مهرداد يگانه رييس پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ با اشاره به شناسايي دقيق برخي از محل‌هاي سرقت در شهرك راه‌آهن، شهرك گلستان و پارك چيتگر، گفت: با توجه به اعترافات متهمان، اين افراد با استفاده از لباس‌هاي نظامي و معرفي خود به عنوان مأمور مبارزه با مواد مخدر و به بهانه بازرسي از افراد يا ساختمان‌هاي نيمه‌كاره براي كشف موادمخدر، اقدام به سرقت وجوه نقد و گوشي‌هاي تلفن همراه مالباختگان كرده‌اند.

 

از تمامي شهرونداني كه به اين شيوه و از اواخر سال گذشته مورد سرقت و زورگيري در مناطق غرب و شمال غرب تهران قرار گرفته‌اند، دعوت مي‌شود براي شناسايي متهمان و طرح شكايت خود به پايگاه دوم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان آزادي ـ خيابان زنجان شمالي مراجعه كنند.... / جام جم آنلاينتاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.