939753-111870.jpg

عصر ایران ـ رهبر مسیحیان آمریکا صحبت پاپ بندیکت شانزدهم در مورد اسلام را مخرب تر از بمب اتم توصیف کرد.

«دیوید شنک» در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار عصر ایران (asriran.com)، تصریح کرد که سخنان پاپ حتی مسیحیان را نیز آزرده کرده به طوری که در طول 2 روز گذشته شورای رهبری مسیحیان آمریکا 240 هزار ایمیل از پیروان خویش دریافت کرده است که سخنان پاپ را نقد کرده اند. متن این گفت و گو را در زیر می خوانید.

* آقای شنک، شما قبلاً گفته اید مقامات مذهبی بهتر از مقامات سیاسی می توانند به تعاملات دو جانبه دست پیدا کنند. اما خودتان شاهد بودید که رهبر کاتولیک های جهان چگونه درباره اسلام سخن گفته است، ممکن است نظر شما را در این رابطه جویا شویم؟

همانطور که شما گفتید، در حال حاضر بهترین راه برای ایجاد تعامل بین مردم، نزدیک کردن دل ها از راه مذهب است، زیرا سیاسیون ممکن است با تندروی های خود، تمام محاسبات مردمی را بر هم بزنند؛ در حال حاضر کمتر سیاستمداری در دنیا دیده می شود که حداقل سه سخنرانی تنش زا نکرده باشد. اما سخنان چهره های سیاسی بعد از مدتی با جایگزین شدن فرد دیگری به دست فراموشی سپرده می شود اما در مورد مذهب و چهره های مذهبی باید بگویم که این میدان، محلی برای اشتباه باقی نمی گذارد و در صورت بروز هرگونه تخلفی، فرد یا باید رسماً عذرخواهی کند و یا اینکه به خاطر ایجاد تنش، از مقامش برکنار شود.

*  نظر شما در مورد سخنرانی پاپ بندیکت چیست؟

به نظر من اگر در کشورهای اسلامی بمب اتمی هم منفجر می کردیم، بهتر از حرفی بود که جناب پاپ بندیکت زدند. زیرا در حال حاضر دل مسلمانان جهان از حرف های پاپ شکسته است و همه حتی خود مسیحیان نیز از گفته های او ناخرسند هستند.

با این اهانتی که پاپ بندیکت به اسلام و مسلمین کرد، هنوز فکر می کنید دیدار اهل کلیسای آمریکا با رییس جمهور ایران ثمربخش باشد؟

ناامیدی گناهی بزرگ و نابخشودنی است. پاپ نیز قرار است رسماً از سوءتفاهمی که ایجاد کرده است عذرخواهی کند و به همین دلیل فکر می کنم که راه برای دیدار با آقای احمدی نژاد باز شود.

* بازتاب سخنرانی پاپ در آمریکا چگونه بود؟

اینجا نیز تعداد زیادی از مسیحیان از حرف های پاپ ناراحت شده اند و آن را توهین به مسلمانان خوانده اند. در 2 روز گذشته، بیش از 240 هزار نامه الکترونیک برای ما ارسال شده که طی آن، سخنرانی پاپ بندیکت مورد نقد واقع شده است.

* آیا خبری در مورد زمان اعلام عذرخواهی پاپ بندیکت دارید؟

ظاهراً قرار است سخنگوی وی پیام عذرخواهی پاپ را اعلام کند اما خود پاپ بندیکت هنوز چیزی در مورد پیام خودشان نگفته اند.

* به نظر شما سخنرانی اخیر پاپ فرمایشی بود یا اینکه متن سخنرانی را شخصاً خود ایشان ایراد کرده بودند؟

ببینید، زمانی که یک فرد قرار است سخنرانی کند، به طور حتم جمعی آن را ویرایش می کنند، حتی سیاسیون نیز همین گونه اند و آنچه که آنها پشت تریبون می گویند، ایده شورای پشت پرده مملکتی است. به طور حتم حرف های پاپ نیز تصمیم شورای واتیکان بوده است. به هر حال، من شخصاً تمام ادیان را محترم و سازنده می دانم و هیچگاه نمی توان نکات مثبت مذهبی را با مذهب دیگر در مقام مقایسه بررسی کرد. اما به طور کل باید اعتراف کنم کاری که پاپ بندیکت انجام داد، کاملاً اشتباه و مخرب روابط اسلام و مسیحیت بود.تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.