رييس مركز پژوهش‌‏هاي مجلس‌‏هفتم در واكنش به تهديد احمدي‌‏نژاد مبني بر اعلام اساسي مفسدان‌‏اقتصادي تصريح كرد: معمولا اين تهديدها به نتيجه نمي‌‏رسد و عملي نمي‌‏شود، فقط فضاي اقتصادي را بدون اينكه جلوي فساد را بگيرد، ناامن مي‌‏كند.

به گزارش " ايلنا" احمد توكلي، نماينده تهران در جمع خبرنگاران پارلماني در پاسخ به سوالي در خصوص وحدت اصولگرايان در انتخابات آينده گفت: نسبتا از اين وحدت راضي هستم اما هنوز اميد است كه وحدت كامل محقق شود.

عضو شوراي مركزي فراكسيون اصولگرايان مجلس‌‏هفتم در خصوص هشدار احمدي‌‏نژاد در معرفي اسامي مفسدان اقتصادي در صورت عدم اقدام جدي تصريح كرد: بايد در عمل در اين زمينه فعاليت كرد و مسؤولين اجرايي نبايد به گونه‌‏اي برخورد كنند كه ناامني ايجاد شود.
وي افزود: مسؤولان بايد وقتي به موارد درشت و مشخص فساد اقتصادي رسيدند، بدون تعلل برخورد كنند و اگر مطمئن هستند اعلام كنند.

توكلي گفت: معمولا اين تهديدها به نتيجه نمي‌‏رسد و عملي نمي‌‏شود و فضاي اقتصادي را بدون اينكه جلوي فساد را بگيرد ناامن مي‏كند.
نماينده تهران تاكيد كرد: عزم جدي در اين مورد وجود ندارد، گرچه باروي كارآمدن دولت جديد رشد فساد كم شده است.

توكلي در پاسخ به خبرنگاري كه پرسيد هشدار احمدي‌‏نژاد در اعلام اسامي افراد براي فرار از بحث گراني و ناتواني دولت مطرح شده است، افزود: من مجبور نيستم دست به نيت‌‏خواني بزنم، هر نقدي داشته باشم بيان مي‌‏كنم.
رييس مركز پژوهش‌‏هاي مجلس در ادامه در خصوص نحوه برخورد با بخش خصوصي و بانك پارسيان را كه رييس‌‏جمهور عنوان كرد، افشا مي‌‏كنم، گفت: فعاليت بخش خصوصي بايد با كمال قوت حمايت شود اما در كمال شفافيت و به شكل قانوني.

وي افزود: در مورد بانك پارسيان بانك مركزي توضيح داد و گفت: چون در سقف سهام‌‏دار يك فرد و هم در برخي از مراودات بين مديران بانك و اين سهام‌‏دار تخلف شده از مديرعامل بانك پارسيان سلب صلاحيت كرده است.

در ادامه توكلي در پاسخ به سوالي در خصوص برداشت‌‏هاي مكرر از حساب ذخيره ارزي تصريح كرد: من از مخالفين قديمي اين نحوه برداشت هستم و در مجلس نيز اختلاف نظر است.
عضو فراكسيون اصولگرايان در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه افزايش وام صندوق مهر رضا به دليل نزديك شدن به انتخابات شوراها است و شائبه سياسي ايجاد كرده، تاكيد كرد: اينكه انتظار باشد نزديك انتخابات دولت هيچ اقدام مثبت اجتماعي انجام ندهد درست نيست. اگر اين طور باشد هر سال در كشور يك انتخابات داريم و دولت بايد كار خود را تعطيل كند.
توكلي گفت: سوءظن به دولتي كه خدمت مي‌‏كند، درست نيست و بايد از اقدامات مثبت چه در آستانه انتخابات و چه غير آن دفاع كرد.

توكلي در پاسخ به سوال خبرنگار پارلماني" ايلنا" در مورد انتقاد نمايندگان از عدم اجرايي شدن مصوبات سفرهاي استاني احمدي‌‏نژاد و بررسي مركز پژوهش‌‏ها در اين خصوص گفت: مركز پژوهش‌‏ها در خصوص سفرهاي استاني به خصوص چهارسفر اول رييس‌‏جمهور يك بررسي پژوهشي انجام داد و نشان داد كه حداقل در سفرهاي اول كه آمادگي كافي تطبيق برخي مصوبات با قوانين وجود نداشت، محل تامين اعتبار برخي مصوبات مشخص نبود.

وي افوزد: اين مشكل كم و بيش در سفرهاي بعدي رييس‌‏جمهور نيز وجود داشته است. بنده در نقدي از سفرهاي استاني ضمن دفاع از سفرها از جهت سياسي- اجتماعي گفتم تصميمات بايد حتما كارشناسي باشد و نخواهند مشكلات استانها را فقط از طريق اعتبار حل كنند.
توكلي خاطرنشان كرد: با اين مصوبات، فاصله انتظارات برانگيخته شده با واقعيت زياد مي‌‏شود و اين ضد سرمايه اجتماعي عمل مي‌‏كند.

رييس مركز پژوهش‌‏ها در مرود قراردادهاي نفتي گفت: مركز پژوهش‌‏ها در خصوص اين قراردادها تحقيق كرده و نظر مشورتي خود را به مسؤولان كشور داده و اين قرارداد بايد اصلاح شود.
نماينده تهران در پاسخ به اينكه تكليف صندوق مهر رضا با مصوبه امروز مجلس چيست؟! گفت: اگر تفسير امروز مجلس مورد تائيد شوراي نگهبان قرار گيرد، ادغام و انحلال‌‏هاي گذشته نقض نمي‌‏شود و صندوق مهر رضا به كار خود ادامه مي‌‏دهد.تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.