احمدي نژاد با تاكيد بر لزوم فرهنگ سازي از طرق مختلف به خصوص در رسانه ملي براي جا انداختن فرهنگ مالياتي تاكيد كرد: اين فرهنگ غلطي است كه ماليات را پول زور بدانيم.
  
 
به گزارش  فارس محمود احمدي نژاد رئيس جمهور عصر امروز شنبه در ديدار جمعي از متوليان امور مالياتي كشور كه در نهاد رياست جمهوري گرد هم آمده بودند، گفت: اگر زندگي اجتماعي وجود نداشت، تنها نياز افراد محدود به زندگي شخصي بود، اما در زندگي اجتماعي هزينه هاي ديگري هم ايجاد مي‌شود، به عنوان نمونه سرانه هزينه يك دانش آموز در سال بيش از 600 هزار تومان است و يا كشور هزينه‌ امنيت، نظم، بهداشت و موارد ديگر دارد.

وي با بيان اينكه ذخاير كشور ما بي‌پايان نيست، افزود: بايد همگي دست در دست هم، هر فرد سهم خود را بپردازد تا كارها به پيش برود.

احمدي نژاد ادامه داد: از ابتدا يك تلقي اشتباه به وجود آمده بود كه تصور مي‌شود درآمدهاي ناشي از نفت نامحدود است و چند برابر خرج كشور است و حتي يادم هست كه آن نخست وزير جاهل مي‌گفت كه فقط نفت بفروشيم و خرج كنيم.

رئيس جمهور گفت: درست است كه ما تلاش داريم پول كشور حيف و ميل نشود، اما به هر حال كار كشور هزينه دارد، همين امروز مبارزه با قاچاق مواد مخدر آموزش عالي، تحقيقات و موارد بسيار ديگر هزينه‌هاي فراواني دارد و نمي‌توانيم كارها را تعطيل كرد.

وي ادامه داد: بودجه دولت در يك سال 64 هزار ميليارد تومان است كه 18 هزار و شصت ميليارد تومان از آن صرف كار عمراني مي‌شود و بقيه آن مبلغ براي ساير مصارف هزينه مي‌شود كه درآمد نفت حتي براي ساير مصارف نيز كافي نيست.

رئيس جمهور آن فرهنگ كه گفته مي‌شد ماليات يعني پول زور را غلط دانست و تصريح كرد: جا انداختن اينكه آن يك فرهنگ غلط است و كشور با ماليات ساخته مي‌شود، بايد به يك فرهنگ تبديل شود، ما انتظار داريم رسانه‌ ملي دانشگاه باشد، اما ايجاد فرهنگ مالياتي صرفاً با توليد تيزر انجام نمي‌شود، بلكه بايد در متن سريال‌ها و برنامه‌ها و با همت نويسندگان و سخنرانان و برنامه سازان اين فرهنگ جا بيفتد.

وي ادامه داد: ما يك خانواده هستيم و همه بايد سعي كنيم اين خانواده رو به جلو برود. اگر كسي ماليات بيشتري هم داد جاي دوري نمي‌رود. اين براي آباداني كشور است و لازم است اين فرهنگ جا بيفتد كه هر كس خودش براي دادن ماليات پيشقدم شود.

رئيس جمهور حجم معاملات در كشور در سال 85 را 600 هزار ميليارد تومان عنوان كرد و گفت: اگر فقط 5 درصد از هر معامله به طور متوسط به ماليات اختصاص داده شود رقمي بالغ بر 30 هزار ميليارد تومان خواهد شد كه اگر اينگونه شود ما هم به مردم قول مي‌دهيم كه هزينه‌هاي جاري دولت را در همين حد محدود كنيم.

وي توليد ناخالص ملي در سال را 250 هزار ميليارد تومان دانست كه مي‌توانيم به طور ميانگين 10 درصد آن را به درآمد مالياتي اختصاص دهيم و افزود: انجام اين كار نياز به انسجام و سازمان دهي دارد. البته اكثريت ملت ما ماليات خود را خوب مي‌پردازند، كارمندان و كارگران و اصناف مجموعاً 15 ميليون نفر به خوبي ماليات مي دهند و از مجموعه شاغلين كشور كه حدود 20 ميليون نفر هستند 3 ميليون نفر مانند كشاورزان از پرداخت ماليات معاف هستند. پس حدود 2 ميليون نفر هستند كه ماليات نمي‌دهند، پس اين بايد شفاف باشد كه مقدار پرداخت‌ها و دريافت‌ها دقيقاً چقدر است.

احمدي نژاد ادامه داد: البته انتظار نداريم، اين كار يك روزه انجام شود، ولي بايد با برنامه‌ ريزي به پيش برويم و تجربه هم نشان داده كه هر موضوعي براي مردم روشن شود ملت ما براي انجام آن كار آمده است.

وي با اشاره به سهميه بندي بنزين تصريح كرد: سهميه بندي بنزين كار بزرگي بود كه در كشور ما انجام شد و وقتي ضرورت آن نشان داده شد همه همكاري كردند. اين باعث افتخار ما است و بايد مردم عزيز را تكريم كرد.

رئيس جمهور با تاكيد بر اجراي عدالت مالياتي گفت: عدالت مالياتي باعث خواهد شد كه هر كس ماليات خود را با رغبت بدهد، تلاش‌هاي خوب و قابل تقديري در امور مالياتي انجام شده كه گام بلندي به جلو محسوب مي‌شود، اما نيازمند آن هستيم كه گامهايي ديگري هم به سوي جلو برداشته شود.

احمدي نژاد با بيان اينكه دولت و مسئولان بايد وظايفشان براي مردم را دقيق تر و عادلانه تر انجام دهند اظهار داشت: مردم عزيز ما مي‌بينند كه دشمنان تاريخي ملت ما نمي‌خواهند بگذارند ما پيشرفت كنيم، آنها مي‌خواهند ما همه ثروت‌مان را خيلي زود بخوريم.

وي با اشاره به كشورهاي حاشيه خليج فارس كه توليد كننده نفت هستند، افزود: دشمنان چه نفت ارزان باشد چه گران، نفت مي‌خرند و پول مي‌دهند. بعد پول را مي‌گيرند و وسائل انرژي به آنها مي‌دهند و يا وسائل نظامي به آنها مي‌فروشند كه به هر حال سرعت استخراج فروش و مصرف كشورهاي توليد كننده نفت زياد مي‌شود كه اين كار هدف استراتژيك دشمنان است تا اين كشورها را به نابودي نزديك كنند.

احمدي نژاد ادامه داد: امروز آنها نفت را مثلاً 70 دلار مي‌خرند اما اگر روزي ذخائر نفت در كشورهاي منطقه‌ي ما تمام شود، آنها نفت‌هاي توليد شده و يا ذخيره شده توسط خود را 700 دلار هم نمي دهند و مي‌بينيد كه امروز آنها مصرف سوخت خودشان را كنترل مي‌كنند، آن وقت در كشورهاي منطقه ما مصرف تصاعدي را تشويق مي‌كنند كه من با ديدن اين وضعيت در برخي كشورهاي منطقه غصه مي‌خورم.

رئيس جمهور در پايان تاكيد كرد: ما مي‌توانيم با كشاورزي و صنعت خودمان را اداره كنيم تا ديگر نيازمند مصرف درآمدهاي نفتي در هزينه هاي جاري نباشيم.

پيش از سخنان رئيس جمهور داود دانش جعفري وزير اقتصاد و دارايي و عرب مازار رئيس اداره امور مالياتي كشور طي سخناني به تشريح فعاليت‌هاي مالياتي كشور پرداختند و از ادارات نمونه مالياتي كارمندان و مديران نمونه و مؤديان تقدير شد.

همچنين محمود احمدي نژاد رئيس جمهور نيز اظهار نامه مالياتي خود را به سازمان امور مالياتي تقديم كرد.


 تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.