سرپرست وزارت صنايع و معادن گفت: از ابتداي سال آينده با خودروهاي مسافربر شخصي برخورد مي‌شود و تنها تاكسي‌ها اجازه مسافر‌كشي دارند.  
 
علي‌اكبر محرابيان امروز در حاشيه مراسم افتتاح پروژه‌ها در قزوين در گفت‌و‌گو با فارس در قزوين افزود: تا پايان سال جاري 100 هزار تاكسي وارد ناوگان حمل و نقل تاكسيراني كشور مي‌شود و خودورهاي مسافربر شخصي به تاكسي تبديل خواهد شد.

وي ادامه داد: از اين رو سال آينده با هر گونه مسافربر غيرتاكسي برخورد مي‌شود و تمام كساني كه قصد مسافر‌كشي دارند بايد از خودرو تاكسي استفاده كنند.

سرپرست وزارت صنايع و معادن اضافه كرد: حداقل 10 هزار تاكسي فرسوده در شبكه تاكسيراني وجود دارد كه در مرحله جديد ثبت‌نام تعويض خودوروهاي فرسوده اين تاكسي‌ها از مرحله خارج مي‌شوند و از تردد آنها نيز در سال آينده جلوگيري خواهد شد، البته در بحث تاكسي استان قزوين يكي از استان‌هاي برتر و موفق كشور است.

وي اضافه كرد: يك‌هزار و 800 اتوبوس تا پايان 6 ماهه نخست سال جاري وارد ناوگان اتوبوسراني كشور مي‌شود تا شبكه حمل و نقل عمومي نيز تقويت شود.

محرابيان در خصوص سهميه‌بندي بنزين و گازوئيل بيان داشت: گازوئيل به هيچ وجه سهميه‌بندي نمي‌شود، چرا كه 55 درصد مصرف گازوئيل خودرويي و مابقي در زمينه مصارف كشاورزي، صنعتي و غيره مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

وي افزود: يكي از اقدامات شجاعانه دولت نهم سهميه‌بندي بنزين است كه نبايد اين طرح بزرگ را كوچك فرض كنيم، زيرا دشمنان برنامه‌ريزي كرده بودند با استفاده از بنزين، كشور ما را به زمين بزنند، ولي با سهميه‌بندي بنزين، آنان از استفاده از اين حربه نااميد شده و بار ديگر طعم شكست را چشيدند.

سرپرست وزارت صنايع و معادن تصريح كرد: با اجراي طرح سهميه‌بندي بنزين امروز مصرف بنزين در كشور 60 ميليون ليتر شده كه اين مصرف در گذشته 87 ميليون ليتر بوده است و همچنين توليد داخلي بنزين در كشور 44 ميليون ليتر است كه اين توليد تا پايان سال آينده 30 تا 40 ميليون ليتر افزايش خواهد داشت.

وي با اشاره به مشكلات برخي از كشاورزان و روستاييان در تأمين بنزين بيان داشت: براي رفع اين مشكل طبق مصوبه هيئت دولت، سهميه اندكي بين استان‌ها توزيع مي‌شود و در هر استان كميته‌اي مأمور است تا افرادي را كه سهميه‌بندي بنزين جوابگوي نيازهاي ضروري آنان نيست، شناسايي كرده و به آنها از اين سهميه بنزين اختصاص دهد.

محرابيان تصريح كرد: در استان قزوين، استاندار قزوين اين سهميه را بين فرمانداران توزيع كرده است و افرادي كه سهميه‌بندي بنزين جوابگوي نيازهاي ضروري آنها نيست مي‌توانند به فرمانداري‌ها مراجعه كنند.

وي حمايت از قطار شهري را از سياست‌هاي دولت دانست و اضافه كرد: تا سال 83 مترو تهران هيچ‌گونه كمك دولتي دريافت نكرده بود، ولي در سال 83 و 84، 123 و 196 ميليارد تومان اعتبار در بحث قطار درون شهري اختصاص داده شد و اين رقم در سال 85 به 523 ميليارد تومان رسيد.

سرپرست وزارت صنايع و معادن، فعاليت دولت را در بخش جايگزيني خودروهاي فرسوده موفقيت‌آميز ارزيابي كرد و اظهار داشت: طي 46 فعاليت شماره‌گذاري و پلاك خودرو در كشور تا آغاز به كار دولت نهم، 46 هزار خودرو فرسوده از رده خارج و خودروهاي جديد جايگزين شده است.

وي در پايان گفت: اما در يك سال گذشته طبق برنامه بايد 250 هزار خودرو فرسوده از رده خارج مي‌شد كه 265 هزار خودرو فرسوده از سيستم حمل و نقل حذف شده است.

 تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.