همایش درمان های سوء مصرف مواد مخدر با حضور مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندانها ، مرکز ملی مطالعات اعتیاد و ... و نیز جمعی از کارشناسان و صاحبنظران درمان اعتیاد امروز در بیمارستان میلاد تهران آغاز بکار کرد.
به گزارش مهر، مدیر کل امور درمان اعتیاد ستاد مبارزه با مواد مخدر، از موافقت رئیس جمهور درخصوص بیمه معتادان خبر داد و گفت: طی چند مصوبه اخیر که به تصویب در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر رسید، رئیس جمهور مسئله اجرایی کردن بیمه معتادان را به وزارت رفاه تکلیف کرد که این موضوع در کمیسیون خاص مرتبط با قانون در مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مصوب شده است.

دکتر سعید صفاتیان افزود: تامین مسکن معتادان درمان شده به کمک آن دسته از معتادانی که وضعیت قابل قبولی دارند، از دیگر مصوبه های اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

وی ادامه داد: هم اینک داروی متادون به نام هایی از قبیل "متادکس"، "هایدون" و سایر نامها در مراکز درمانی توزیع می شود که این امر مشکلاتی را ایجاد کرده بود که مقرر شد از این پس شرکت های دارویی نسبت به تولید این ماده با نام ژنریک "متادون" اقدام کنند.

وی با اشاره به بخشنامه ریاست قوه قضائیه در زمینه آزادی زندانیان مواد مخدر تصریح کرد: این اقدام بار درمانی کلینیک های ترک اعتیاد را بیشتر خواهد کرد که هماهنگی هایی به منظور توزیع متادون در این مراکز صورت پذیرفته است.

دکتر صفاتیان از برنامه سرنگ و توزیع متادون به عنوان برنامه های سال آینده این ستاد خبر داد.

وی گفت: در سال های گذشته صحبت از متادون در جامعه و حتی مجامع رسمی به سختی  میسر بود ، اما با تلاش های صورت گرفته بخش های دست اندرکار در اعتیاد و اطلاع رسانی مناسب، هم اکنون 70 هزار معتاد در کشور زیر پوشش درمان متادون قرار دارند.

وی اضافه کرد: طی شش ماهه امسال نسبت به سال گذشته مصرف متادون 130 درصد افزایش یافته است.

دکتر صفاتیان از افزایش  صد درصدی مراکز DIC و طراحی "طرح نجات" و ... به عنوان مهمترین اقدامات این ستاد نام برد.

وی اظهار داشت: همچنین در جلسه اخیر ستاد، مصوب شد که به منظور درمان معتادان به تریاک، دارویی  با نام شربت "اپیوم" با نام علمی "لودانوم" تجویز شود.

به گفته دکتر صفاتیان وزارت بهداشت، همچنین موظف شد تا آخر سال 86 نسبت به انجام طرح تحقیقاتی اولیه اقدام کرده و از سال 87 نسبت به صنعتی کردن تولید و تحت پوشش قرار دادن تعداد زیادی از معتادان به لودانوم اقدام کند.

لازم به ذکر است این همایش از سوی مرکز ملی مطالعات اعتیاد و با همکاری معاونت سلامت و معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، سازمان زندانها، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، مرکز تحقیقات ایدز و شرکت دارو درمان پارس از روز سه شنبه 8 آبان در بیمارستان میلاد تهران آغاز بکار کرد و تا روز 10 آبان به کار خود ادامه می دهد.تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.