يك دختر پانزده ساله انگليسي که هفت از اعضاي خانواده و دوستانش به دست باندهاي تبهکار نوجوان در جنوب لندن کشته شده اند، تصميم به افشاگري گرفت.

به گزارش آريا، يك دختر پانزده ساله انگليسي از محله هاي جنوبِ لندن در مصاحبه با خبرنگار روزنامه تايمز از كشته شدنِ هفت تن از اعضاي خانواده و دوستان خود به دست باندهاي تبهكارِ نوجوان در اين شهر، سخن مي گويد.

به نوشته شماره امروز روزنامه تايمز، تِكيا كه هنوز امتحان پايان دوره متوسطه خود را نگذرانده است در محله استاكوِل، يكي از مراكز اصلي فعاليت باندهاي نوجوانان بزهكار در شهر لندن، زندگي مي كند. وي تصميم گرفته است تا با استفاده از نام مستعار، به افشاي حقايقي پرداخته و از تباه شدن زندگي بسياري از نوجوانان هم سن و سال خود به دست باندهاي خلافكار نوجوانانِ انگليسي، پرده بردارد.

تِكيا در تازه ترين حادثه اي كه فقط شانزده روز پيش براي وي اتفاق افتاد، يكي از دوستان خود به نام نيكلاس كلارك را در يك حادثه تيراندازي از دست داد.

قتل هايي از اين دست، نتيجه بي قيدي هايِ گروهي از جوانان انگليسي است كه براي خوش گذراني مزاحم ساير مردم شده و با ضربات چاقو يا به ضرب گلوله انان را از پاي در مي آورند. در نتيجه اقدامات خشونت اميز اين گونه باندها، ظرف يك سال گذشته فقط بيست و هفت نوجوان، جانِ خود را در پايتخت انگليس از دست داده اند كه نزديك به يك سوم انان را ساكنانِ جنوب رودخانه تايمز تشكيل مي دهند. از اوايل سال جاري ميلادي تاكنون يازده تن ديگر نيز به دست نوجوانان خلافكار لندن كشته شده اند و يك مرد بيست ساله نيز بر اثر اصابت گلوله به سرش در حالِ اغماء به سر مي برد.

بر اساس امارهاي رسمي انگليس، اين كشور ظرف سال گذشته ميلادي، سي و هفت مورد قتل داشته است كه در انها هر دوي قاتل و مقتول زير هجده سال سن داشته اند.

تِكيا مي گويد جهاني كه ما امروز در ان زندگي مي كنيم، سبب ايجاد وحشت در من و دوستانم شده است و ما هر لحظه از خود مي پرسيم نفر بعدي چه كسي خواهد بود؟ او مي گويد ظرف سال هاي اخير آنقدر حوادثِ مرگبارِ پيش بيني نشده براي دوستان ما رخ داده است كه هر يك از ما احتمال مي دهد كه او شخص بعدي خواهد بود.

اكنون ديگر در پايتخت انگليس، محله امني وجود ندارد. پليسِ شهر لندن، ده سال پيش با اجراي عمليات ترايدِنت كوشيد تا از ميزان جرايم نوجوانان كه اكثرا در محله سياه پوستان و در رابطه با مواد مخدر بودند،‌ بكاهد. از ان زمان تاكنون محاكمه هاي بي شماري صورت گرفته است و ميزان سالهاي حبسِ مجرمان دستگير شده در عمليات ترايدنت در سال 2005 ميلادي، به هشتصد و پنجاه و دو سال رسيد. با اين وجود ما همچنان شاهدِ تداومِ اين قتل ها در سطح پايتخت انگليس هستيم.

پليس لندن ظرف هفته گذشته از ده خيابان بسيار خطرناك در اين شهر نام برد كه ساكنانِ انها را اقليت هاي بومي تشكيل مي دهند و بيشتر قتل هاي پايتخت در اين خيابان ها رخ مي دهد.

اولين تجربه غم انگيز تِكيا در اين زمينه به ماه ژوئن سال 2006 ميلادي باز مي گردد. در ان زمان يكي از دوستان پانزده ساله وي به نام آلِكس مومبا كه در محله كنينگتونِ لندن زندگي مي كرد پس از بازگشت از جلسه امتحان هاي پايان سال مدرسه، به ضرب چاقوي اين نوجوانان خشن از پاي در امد. تكيا در جلسه تشييع جنازه وي حضور داشت و سعي كرد دليلِ قتل او را دريابد.

از ان زمان تاكنون، شش تن ديگر از نزديكان و دوستان اين دختر پانزده ساله انگليسي در حملاتِ نوجوانانِ بزهكارِ لندن از پاي درآمده اند. تكيا كه اكنون مي كوشد تا ذهن خود را براي حضور در جلساتِ امتحان ماه مه مدارس آماده كند، مي گويد براي من حيرت اور است كه افرادي كه چنين جنايت هايي را مرتكب مي شوند چگونه مي توانند با خيال آسوده به منازل خود بازگردند و به راحتي سر بر بالين بگذارند.  

تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.