سيدمحمدمهدي طباطبايي گفت: ما نسبت به مادر شيعه تعصب داريم و به هيچ وجه اين تعصب را از دست نمي‌دهيم و اجازه هم نمي‌دهيم دشمنان اسلام از عزاداري حضرت زهرا (س) سوءاستفاده كنند.
    

سيدمحمدمهدي طباطبايي، نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي، كه صبح امروز از خبرگزاري فارس بازديد به عمل آورد، در گفت‌وگو با خبرنگار آيين و انديشه اين خبرگزاري، به مناسبت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) درباره عزاداري اين بانوي اسلام گفت: عزاداري يعني تهييج احساسات براي پيشبرد اهداف اسلام و تشييع. در عزاداري هرچه شور و هيجان بيشتر باشد، اسلام جلوه‌اش بيشتر است. همچنين هرچه عزاي حضرت زهرا(س) و ديگر ائمه پرشورتر باشد تشيع قوي‌تر مي‌شود.

وي افزود: در عزاداري‌ها بايد به بيان فضائل و آفت‌هايي كه بر اين فضائل وارد است پرداخت. حالا گاهي بر اساس سنت‌هاي منطقه‌اي رفتارهايي صورت مي‌گيرد كه درست نيست. سنت‌هايي درست است كه اصالت داشته باشند و نه اينكه دشمن آنها را القا كرده باشند. تشخيص اين عادات و رسوم خيلي آسان نيست و بايد بررسي تاريخي صورت بگيرد.

طباطبايي اضافه كرد: ابزارهاي عزاداري از زمان صفويه به بعد، مقداري زياد شده است كه بايد با آنها مقابله كرد. البته بدون ابزار هم نمي‌شود عزاداري كرد.

وي درباره ويژگي‌هاي حضرت زهرا(س) گفت: سه نكته در مورد ايشان مهم است. يكي احقاق حق است و بايد اين روحيه در مردم زنده شود. مردم نبايد بگذارند حق شان پايمال شود. چه حق مادي چه حق معنوي، به همين دليل حضرت زهرا هم به دنبال احياي فدك بود و هم به دنبال امامت حضرت علي (ع). مردم بايد از حضرت زهرا(س) ياد بگيرند كه در مقام احقاق حق آنقدر بكوشند كه اثبات حق شود. حتي اگر حق‌شان گرفته نشود. زيرا اثبات حق مهمتر از گرفتن حق است.

وي افزود: دومين نكته فداكاري است. اينكه يك آدمي چقدر مي‌تواند در زندگي براي هدف‌اش فداكاري كند. سومين نكته اين است كه حضرت زهرا در عين گرفتاري مكتب دين‌داري و اخلاق را رعايت مي‌كرد و آن را ترويج مي‌داد. او به بچه‌ها و همسر خود رسيدگي مي‌كرد و اين موضوع نشان مي‌دهد كه اسلام و اخلاق هميشه زنده هستند و در هر حالي بايد به آنها پايبند بود.
نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي گفت: احساسات شيعه بسته به حضرت زهرا (س) است. اما بايد مواظب باشيم كه القائات دشمن وارد اين عزاداري نشود. گاهي نادانسته وارد چيزهايي مي‌شويم كه باعث تفرقه مي‌شوند. ما بايد در روضه‌هاي حضرت زهرا(س) روضه‌هايي را بخوانيم كه باعث تفرقه ميان شيعه و سني نشود.

وي گفت: بيش از دوازه شرح خطبه فدك نوشته شده است كه از اين ميان، چهار شرح توسط اهل تسنن نوشته شده است. عجيب اين است كه در اين شرح‌ها به مدارج علمي حضرت زهرا پرداخته شده است. به نظر من فاطمه زهرا(س) احياء كننده تشيع است. ولي نبايد به مسايلي بپردازيم كه راه دشمن را باز كند.

طباطبايي ادامه داد: مردم بايد از حضرت زهرا بياموزند كه چگونه اجتماع خودشان را حفظ كنند و نگذارند كه اجتماع‌شان بپاشد. حضرت زهرا(س) با اينكه با خيلي از مسائل خلافت مخالف بود ولي در حفظ نظام مي‌كوشيد و اين خيلي مهم است. همچنين از حضرت زهرا شيوه درست پرورش و آموزش فرزندانمان ‌را مي‌توان آموخت. حضرت زهرا(س) گرفتاري‌هاي زندگي را به بچه‌هايشان گوشزد مي‌كرد تا فرزندان در مواقع بحراني و گرفتاري بتوانند با مشكلات مقابله كنند. القاي گرفتاري به بچه‌ها خيلي مهم است ما بايد از حضرت زهرا بياموزيم كه چگونه فرزندان‌مان را در مقابل حادثه قوي كنيم. من براي حضرت زهرا صد و ده مزيت شمرده‌ام كه همه‌اش را بايد در زندگي به كار برد.

وي در پايان درباره عدم حضور خود در صدا و سيما گفت: من نماينده مجلس هستم و فشارهاي كاري باعث شده‌اند كه ديگر نتوانم در تلويزيون حضور پيدا كنم. من معتقدم كه بايد فضا را براي ورود نيروهاي جوان باز گذاشت. تلويزيون يك ابزار همگاني است و همه بايد در آن بيايند و درس اخلاق بگويند و اصراري ندارم كه حتما فقط خودم باشم. من سعي مي‌كنم جوان‌هايي را به جاي خودم معرفي كنم تا درس اخلاق بگويند.

تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
سامانه جامع مشاغل شهرری
لیست تقریبی قیمت اجاره خودرو
فال حافظ
سرویس VOIP چیست
درباره پرورش جوجه بوقلمون
شهرهای توریستی با تورهای اروپا روسیه آنتالیا و استانبول
نکاتی در باره کامل بودن تجهیزات تالار عروسی
خرید بلیط چارتر از آژانس مسافرتی معتبر
بهترین راه برای انتخاب آتلیه عروس
نورپردازی نما و آلاچیق

لینک های مفید
تبلیغ در اینستاگرام | برش لیزر | فال حافظ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | احساس چت | چت احساس | چت روم احساس |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.