ایسنا: با وجودى که کارشناسان بهداشتى توصيه مى‌کنند بويژه در طول تمرينات ورزشى براى پيشگيرى از تبخير و از دست دادن بيش از حد آب بدن مقدار زيادى مايعات بايد نوشيده شود، اما تحقيقات جديد نشان داده است که نوشيدن زياد آب نيز مى‌تواند بسيار خطرناک باشد.

اين تحقيقات نشان مى‌دهد؛ هر چند تامين آب بدن به اندازه مناسب حائز اهميت است اما دريافت آب زياد مى‌تواند بسيار خطرناک و يا حتى کشنده باشد. از دست دادن آب بدن خطر گرگرفتگى و انقباض عضلات، بالا رفتن حرارت بدن و حمله حرارتى در طول ورزش کردن در آب و هواى گرم را افزايش مى‌دهد.

وقتى خطر از دست رفتن آب بدن آشکار مى‌شود، ‌متخصصان به نوشيدن مايعات بيشتر در حين تمرينات بدنى توصيه مى‌کنند. در نتيجه ورزشکاران شروع به نوشيدن مقدار بيشترى مايعات مى‌کنند و برخى از آنها در اين کار افراط مى‌کنند تا جايى که دچار مسموميت آبى و کاهش ميزان سديم در خون مى‌شوند.

تاکنون صدها مورد از اين شوک در اثر مصرف بيش از حد آب در مجله پزشکى گزارش شده که چندين مورد از آنها نيز به مرگ افراد منجر شده است. از اين رو متخصصان توصيه مى‌کنند که نوشيدن دو تا سه فنجان آب را در هرساعت در نظر داشته باشيد اما تنها در صورت تعرق بسيار شديد مقدار آن را افزايش دهيد. ‌

همچنين نوشيدنى‌هاى ورزشى در اين مورد به آب ارجحيتى ندارند. وقتى تشنه هستيد آب بنوشيد اما خودتان را مجبور نکنيد که بيش از حد و به زور آب بخوريد. ‌تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.