حذف یارانه‌ پردرآمدها ,حذف یارانه سه دهک بالای جامعه

پیشنهاد جدید درباره حذف یارانه‌ پُردرآمدها

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی روز یک‌شنبه هفته جاری با تصویب یک پیشنهاد، با حذف یارانه سه دهک بالای جامعه موافقت کردند.

برخی نمایندگان پیشنهاد داده‌اند که به جای حذف ۳۰درصد یارانه‌بگیران از لیست پُردرآمدها، فعلا حداقل ۱۰درصد حذف شوند.

جعفر قادری رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاحیه قانون بودجه سال جاری اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه در لایحه اصلاح قانون بودجه دولت موظف شده است تا 3 ماه دیگر یارانه نقدی 30 درصد از دهک‌های بالای درآمدی را حذف کند. البته این موضوع در جلسه صبح فردای مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در رابطه با حذف یارانه نقدی 30 درصد از یارانه‌بگیران پیشنهادی مطرح است که براساس آن دولت موظف می‌شود، به جای 30 درصد حداقل 10 درصد از رایانه‌بگیران را از پرداخت یارانه نقدی حذف کند. در این صورت به دولت فرصت مانور بیشتری داده می‌شود چراکه اگر دولت توانایی شناسایی دهک‌های بالای درآمدی را داشت، می‌تواند بیشتر از 10 درصد را حذف کند و اگر هم قادر به شناسایی و حذف نبود، 10 درصد عدد زیادی نیست.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: همچنین نمایندگان پیشنهاد دیگری دارند، مبنی براینکه متقاضیان دریافت یارانه نقدی باید اجازه دهند تا دولت اطلاعات اقتصادی‌ آنها را در سایت‌های مختلف ثبت و از آنها استفاده کند که این موضوع سبب می‌شود برخی خود به خود از دریافت یارانه انصراف دهند چراکه برخی دوست ندارند اطلاعات اقتصادی‌شان در اختیار دولت قرار گیرد لذا اینها متقاضی دریافت یارانه نمی‌شوند و این، کار دولت را راحت می‌کند و هزینه‌ای هم برای دولت ندارد.

قادری برهمین اساس تصریح کرد: این موضوع در برخی از کشورها اجرا می‌شود و افرادی که خواهان دریافت یارانه نقدی هستند، به دولت اجازه می‌دهند تا اطلاعات اقتصادی آنها را در اختیار داشته باشد که با این روش اطلاعات اقتصادی افراد از جمله اطلاعات مربوط به خودرو، ملک، سهام، سپرده‌گذاری‌ها و سایر درآمدها و دارایی‌ها در اختیار دولت قرار می‌گیرد و اگر دارایی این افراد از یک حدی بالاتر بود، دولت می‌تواند به آنها یارانه ندهد همچنین کسانی هم که تمایل ندارند اطلاعات اقتصادی آنها در اختیار دولت قرار گیرد، از لیست دریافت یارانه نقدی حذف می‌شوند.

وی اضافه کرد: این پیشنهادات با هماهنگی معاونین برخی از وزرا تهیه شده و مسئولان دولتی نیز نسبت به تصویب آن ابراز تمایل دارند چرا که به شکل‌گیری بانک اطلاعاتی از یارانه بگیران کمک بسیاری می‌کند لذا اگر این پیشنهاد در مجلس تصویب شود، تعدادی یارانه‌بگیر از لیست دریافت یارانه نقدی حذف می‌شوند.

این نماینده مجلس در پایان گفت: همچنین پیشنهاد دیگری در مورد آزادسازی سهام عدالت مطرح است که بر اساس آن دولت به سهامداران عدالت اجازه می‌دهد تا دیون خود را به دولت پرداخت کرده و سهام خود را آزاد کنند. این موضوع به حجم مبادلات رونق داده و سبب می‌شود که دولت به بخشی از مطالبات خود می‌رسد همچنین با این کار سهامداران عدالت قدرت مانور بیشتری برای استفاده از دارایی خود پیدا می‌کنند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی روز یک‌شنبه هفته جاری با تصویب یک پیشنهاد، با حذف یارانه سه دهک بالای جامعه موافقت کردند.

در پیشنهاد اولیه نمایندگان مجلس، حذف 3 دهک بالای جامعه مدنظر بود اما در جلسات کمیسیون بودجه با پیشنهاد برخی نمایندگان، این پیشنهاد به پیشنهاد حذف 30درصد بالای یارانه‌بگیران تبدیل شد.

اگر همان مصوبه اولیه کمیسیون بودجه یعنی حذف یارانه 30درصد جامعه در صحن تصویب شود، دولت از ابتدای بهمن ماه باید این قانون را اجرا و رسماً 30 درصد از یارانه‌بگیران را از لیست دریافت یارانه 45500 تومانی حذف کند و این یعنی حذف حدود 22 میلیون و 800 هزار نفر از لیست دریافت یارانه.

/تسنیم

 تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.