رييس‌جمهوري اسلامي ايران ،گفت: در دهه مبارک فجر از چند ماهواره که به دست متخصصان ايراني ساخته شده رونمايي خواهد شد.
   
به گزارش ايرنا، دکتر محمود احمدي‌نژاد عصر سه‌شنبه در ديدار با ايرانيان مقيم ترکمنستان که در محل دفتر نمايندگي ايران در عشق‌آباد برگزار شد، با تاکيد بر موفقيت‌هاي ايرانيان در عرصه‌هاي مختلف علمي افزود: از چند ماهواره در دهه فجر که به دست متخصصان ايراني ساخته شده، رونمايي و سال آينده به ارتفاع بسيار بالا پرتاب مي‌شود.

رييس‌جمهوري تصريح کرد: بدون ترديد عزيزترين ملت در جهان ملت ايران است. امروز نام ايران و ايراني در دنيا مي‌درخشد.
دکتر احمدي‌نژاد افزود: يقينا ايران در عرصه سياسي نيز يکي از قدرت‌هاي بزرگ است و اين واقعيتي است که همه به آن اذعان دارند.

وي ادامه داد: شرايط ايران به‌گونه‌اي است که بدون حضور و نظر ايران امکان اقدام هيچ برنامه اساسي در منطقه وجود ندارد.
رييس‌جمهوري با بيان اينکه امروز عزت و احترام به ملت ايران بي‌نظير است، گفت: اين وضعيت مسووليت تاريخي ملت ايران را دوچندان مي‌کند.

احمدي‌نژاد ادامه داد: ايرانيان در طول تاريخ همواره جهاني فکر کرده‌اند و هيچ‌گاه فقط به فکر خودشان نبوده‌اند. در اوج پيشرفت‌هاي علمي دانشمندان ايراني علم خود را به راحتي در خدمت جامعه جهاني قرار داده‌اند.
وي يادآور شد: امروز نيز فرصت مجددي در اختيار ملت ايران قرار گرفته تا استعدادها و ارزش‌هاي خود را در خدمت اصلاح جامعه بشري قرار دهند.

رييس‌جمهوري تاکيد کرد: اين مسووليت سنگيني است. در ميان مدعيان جهاني هيچ کس حرف تازه‌اي براي بشريت ندارد. همه حرف‌ها تکراري است. دولت انگليس چه حرفي براي جهان دارد. حتي اوباما که با مقدمه‌چيني آمد تا چهره ظاهري آمريکا را در بين ملت‌ها تغيير دهد، وقتي سخن مي‌گويد، کسي به سخنان وي توجه نمي‌کند.

رييس‌جمهوري ادامه داد: در نقطه مقابل مي بينيم که حرف ملت ايران هم شنونده و هم خريدار دارد. ملت ايران ملتي فرهنگي است.
احمدي‌نژاد خاطرنشان کرد: آنچه از ملت ايران در طول تاريخ به‌جا مانده آثار فرهنگي و انساني است. در هر کجاي دنيا ملت ايران را ملتي بافرهنگ مي‌شناسند.

وي افزود: بشر امروزي نيازمند بمب اتم، سلاح و موشک نيست بلکه نيازمند فرهنگ و هنر انساني است.
رييس‌جمهوري همچنين گفت: ملت ايران يک ماموريت ملي براي بازسازي و معرفي فرهنگ ايراني برعهده دارد. هر ايراني در هر کجاي دنيا يک سفير فرهنگي است.
وي خطاب به ايرانيان مقيم ترکمنستان اظهار داشت: دغدغه و عشق مشترک ما ايران است. آنچه ما را به هم پيوند داده فرهنگ ايراني است.

احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود همچنين گفت: شرايط جهاني امروز به سرعت درحال تغيير است. وضعيت جهان در يکصد سال گذشته تبعيض آميز بوده است .
رييس‌جمهوري ادامه داد: در اين دوران حوادثي تلخ عليه کرامت شخصيت انساني رخ داد. جنگ‌ها، تخريب‌ها، توهين به ملت‌ها و برده‌داري نمونه‌اي از اين اقدامات غيرانساني است.
وي با بيان اينکه امروز فرهنگ استکباري در دنيا خريداري ندارد، اظهار داشت: اين فرهنگ استکباري در همه عرصه‌ها به بن‌بست کامل رسيده است.

دکتر احمدي‌نژاد به حضور نظامي غرب در افغانستان اشاره کرد و گفت: غربي‌ها امروز مي‌دانند نيروهاي ناتو در افغانستان وارد باتلاق عميقي شده اند که خروج از آن ممکن نيست و بايد بدانند که افزايش نيروي نظامي به نفع آنها نيست.

رييس‌جمهوري يادآور شد: آنها فکر مي‌کنند اگر جنگي را در پاکستان راه بيندازند شرايط براي آنها تغيير مي‌کند. آنها چند ماهي است که با مسکن و سيلي صورت خود را سرخ نگه مي‌دارند اما به پايان راه رسيده‌اند.

وي همچنين به شرايط گذشته ايران در پيش از انقلاب اسلامي اشاره کرد و افزود: ايران در آن سال‌ها جز دنباله‌روي از سياست‌هاي آمريکا و انجام ماموريت‌هاي اين کشور در منطقه هيچ نقشي نداشت.

رييس‌جمهوري تصريح کرد: در فضاي سياسي حاکم در کشور در دوران پيش از انقلاب اسلامي فضاي مرده ديروز و خفقان تحت حمايت دولت‌هاي مستکبر حاکم بود اما ايرانيان تصميم گرفتند از اين شرايط آزاد شوند و ملت ايران با اراده خود به پيروزي رسيد.

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود سطح روابط ايران و ترکمنستان را رو به گسترش توصيف کرد و گفت: آباداني ترکمنستان، آباداني ايران است و امکان ندارد کشوري به اوج برسد بدون آنکه به ديگر کشورها کمک کند.

در اين مراسم تني چند از ايرانيان مقيم ترکمنستان که در پروژه‌هاي همکاري‌هاي اقتصادي با يکديگر همکاري دارند مسائل و مشکلات خود را تشريح کردند.

تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.