نخست وزیر عراق در دیدار معاون اول رئیس جمهور ایران تاکیدکرد که توسعه و استحکام روابط میان ایران و عراق می تواند موجب ثبات و استقرار امنیت در تمامی منطقه باشد.

به گزارش مهر، محمدرضا رحیمی ظهر امروز چهارشنبه در کمیسیون عالی مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق با بیان اینکه دولت عراق به تنهایی قادر به ایجاد و برقراری امنیت در این کشور هست، اظهار امیدواری کرد تا عراق در تمام حوزه‌ها به صورت پیوسته شاهد شکوفایی بوده و روابط دو کشور بیش از پیش ارتقاء یابد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: پیوند برادری و دوستی مستحکمی بین دو دولت ایران و عراق وجود دارد و این سفر در راستای انعقاد پیمان همه جانبه اقتصادی، امنیتی، صنعتی و بازرگانی بین دو کشور است.

وی با اشاره به آمادگی دو کشور برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات تصریح کرد: روابط احترام آمیز و برادرانه دو کشور می تواند به الگویی برای دیگر کشورها تبدیل شود.

رحیمی در ادامه با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف گفت: ایران در سدسازی، حفر چاه نفت، احداث مسکن و در تمامی زمینه های اقتصادی و صنعتی از توانمندی های فنی و مهندسی بالایی برخوردار است و آمادگی دارد این توانمندی ها را در اختیار برادران عراقی خود قرار دهد.

نوری المالکی نیز در نشست کمیسیون عالی همکاری‌های مشترک اقتصادی تهران – بغداد اظهار داشت: این نشست در واقع روابط دو کشور را تکمیل و شکوفا کرده و در راستای تقویت روابط برادری و مسلمانی است.

 نخست وزیر عراق با بیان اینکه افق های همکاری دو کشور بسیار روشن است، گفت: همه زمینه ها و راه های افزایش سطح همکاری های دو کشور باز است و سفر معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران می تواند تحول و گام بزرگی در جهت توسعه روابط تهران – بغداد باشد.

وی گفت: توسعه و استحکام روابط میان ایران و عراق می تواند موجب ثبات و استقرار امنیت در تمامی منطقه باشد.

نوری المالکی با اشاره به جنگ هشت ساله که با توطئه دشمنان ایجاد شده بود، اظهار داشت: دو کشور توانسته اند همه مسائل را پشت سر گذاشته و گام های استواری برای تحکیم روابط دوستانه بردارند.
 

تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.