روزهاي ماه رمضان در گذر است و علي‌رغم تشديد بازرسي‌هاي گران‌فروشي در برخي از اقلام به ويژه تخم‌مرغ مشاهده مي‌شود به‌طوري كه هر عدد تخم‌مرغ 250 تومان و هر شانه هفت هزار تومان فروخته مي‌شود. اين در حالي است كه تمام فروشنده‌هايي كه تخم‌مرغ را با قيمت بيش از پنج هزار تومان مي‌فروشند، گران‌فروش و متخلف هستند.

مهدي كرمي ـ معاون بازرسي اصناف تهران ـ در گفت‌وگو با ايسنا با تاكيد بر اين‌كه تخم‌مرغ را در نهايت شانه‌اي پنج هزار و 200 تومان مي‌توان فروخت، گفت: بيش از اين ميزان از نظر بازرسان سازمان بازرسي و نظارت شوراي اصناف تخلف گرانفروشي محسوب مي‌شود.

وي با تاكيد بر اين‌كه با گرانفروشي برخورد مي‌شود، اظهار كرد: تخم‌مرغ به ميزان كافي در نمايشگاه‌هاي ضيافت به قيمت چهار‌ هزار و 300 تومان عرضه مي‌شود.

كرمي ادامه داد: در صورت مواجهه با گران‌فروشي، مشتريان مي‌توانند با سامانه‌ 124 تماس بگيرند و حداكثر تا نيم ساعت بازرسان به محل رفته و در صورت تخلف مطابق با قانون نظام صنفي برخورد مي‌كنند.

وي در مورد قيمت شكر نيز گفت: بسته‌هاي 900 گرمي در نمايشگاه ضيافت با قيمت هزار و 250 تومان عرضه مي‌شود و در سطح شهر نيز حداكثر تا هزار و 500 تومان بايد فروخته شود و در صورت عرضه‌ شكر با نرخ بيش از هزار و 500 تومان برخورد مي‌شود.

كرمي تاكيد كرد: سازمان حمايت از مصرف‌كنندگان و توليد‌كنندگان دستورالعمل‌ لازم را به همه‌ كارخانه‌ها داده است و بسته‌بندي‌هاي 900 گرمي شكر نبايد با قيمت بيش از هزار و 500 تومان عرضه شود.


تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.