یک کارشناس پلیس سایبری با اشاره به تهدیدات و آسیبهای تلفن همراه و سوء استفاده مجرمان از این ابزار رایانه ای و ارتباطی گفت: مجرمان سایبری هر روز به دنبال راهی تازه برای کلاهبرداری از طریق تلفن همراه هستند.

به گزارش مهر، امروزه تلفن همراه، همگانی ترین ابزار رایانه ای و ارتباطی است به نحوی که تقریباً همه ی افراد لااقل یک گوشی تلفن همراه دارند. گوشیهای تلفن همراه در سالهای گذشته از یک گوشی صرف، به رایانه ای با امکانات فراوان ارتباطی در اندازه ای کوچک تبدیل شده است. همین ویژگیهای ممتاز و جالب توجه تلفنهای همراه، آن را به هدفی تازه برای مجرمان و تبهکاران تبدیل کرده است. رعایت نکایت ذیل استفاده از تلفن همراه را برای شما به تجربه سودمند و جذاب تبدیل کند.

یک کارشناس پلیس سایبری در این رابطه گفت: تمام نکات امنیتی که برای رایانه ها ذکر می شود، تقریباً برای تلفن های همراه هم کاربرد دارد.

وی گفت: بیشتر تلفنهای همراه از سیستمهای عامل مخصوص ابزارهای همراه استفاده می کنند و تقریباً فرمت بیشتر فایل های رایانه ای را تشخیص می دهند بنابراین برخی ویروسها و بدافزارها نیز در تلفنهای همراه اثر می کنندبنابراین دقت در انتقال فایلهای رایانه ای و استفاده از آنتی ویروسهای مخصوص موبایل برای درامان ماندن از آسیبها و تهدیدها را جدی بگیرید.

این کارشناس پلیس سایبری با بیان اینکه گوشی های تلفن همراه مجهز به امکانات ارتباطی متنوعی مثل "وای فای"،"بلوتوث" و "اینفرارد" هستند، از دارندگان گوشیهای تلفن همراه خواست در صورتی که از این امکانات ارتباطی استفاده نمی کنند، آنها را غیرفعال کند.

وی تصریح کرد: مجرمان قادر هستند با هک و نفوذ به گوشی شما، اختیار آن را در دست گرفته، ضمن برقراری تماس های تلفنی به حساب شما، اطلاعات و محتواهای درون گوشی شما را به سرقت برند.

این کارشناس پلیس سایبری به مالکان تلفن همراه توصیه کرد تا از نگهداشتن اطلاعات محرمانه، عکس ها و ویدئوهای شخصی و خانوادگی بر روی گوشی خود جداً خودداری کنند.

وی به مالکان تلفن همراه توصیه کرد: در هنگام خرابی گوشی تلفن همراه حتی الامکان پس از تخلیه کامل اطلاعات و محتواهای موجود در آن برای تعمیر به تعمیرکاران مجرب و قابل اعتماد مراجعه کنند.

این کارشناس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا، احتمال گم شدن یا به سرقت رفتن تلفن همراه را بیشتر از سایر ابزارهای رایانه ای عنوان کرد و گفت: با سرقت تلفن همراه ، اطلاعات و محتواهای ذخیره ی شما در معرض خطر و آسیب های جدی ناشی از دسترسی سارق به آنها قرار دارد.

وی تصریح کرد: تلفن های همراه دارای قابلیتهایی هستند که می توانند به عنوان ابزارهای جاسوسی مورد استفاده قرار بگیرند بنابراین در اماکن مهم و حساس به توصیه های امنیتی مبنی بر عدم استفاده از تلفن های همراه توجه کنید.

این کارشناس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا با اشاره به دریافت پیامک های ناشناس مبنی بر برنده شدن دارنده تلفن همراه در مسابقات و قرعه کشی ها، امور خیریه و مواردی از این دست، گفت: به پیامک هایی که با شیوه های مختلف، اطلاعات شما نظیر اطلاعات کار بانکی شما را در خواست می کنند، اعتماد نکرده و به آنها پاسخ ندهید.


تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.