فارس: وزیر تجارت و صنعت عربستان سعودی اعلام کرد ‌که این کشور برای احداث 16 نیروگاه هسته‌ای 100 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات، "عبد الله زینل" گفت که عربستان سعودی برای احداث 16 نیروگاه هسته‌ای در این کشور 100 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.
 
وی افزود: این نیروگاه‌ها در مناطق مختلف عربستان و برای تولید برق احداث می‌شوند.

وی در ادامه گفت: عربستان همچنین درصدد سرمایه‌گذاری در تکنولوژی بهره‌وری از انرژی خورشیدی و بازیافت انرژی است و 3میلیارد دلار برای تولید پانل‌های خورشیدی در الجبیل و ینبع سرمایه‌گذاری کرده است.
 
وزیر تجارت و صنعت عربستان سعودی با بیان این‌که اولین نیروگاه انرژی خورشیدی عربستان اکتبر گذشته در جزیره فرسان افتتاح شد، از قصد این کشور برای سرمایه‌گذاری در این حوزه از انرژی‌ها خبر داد.

رئیس سابق سرویس اطلاعات و امنیت عربستان پیش از این طی سخنانی در نشست "خلیج (فارس) و جهان" در ریاض به تلاش کشور متبوعش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای خبر داده بود.

"ترکی الفیصل" گفت: تلاش‌ها برای وادار کردن اسرائیل چشم پوشی از سلاح هسته‌ای تاکنون با شکست مواجه شده و درباره ایران نیز با چنین وضعیت مشابهی مواجه هستیم.

فیصل افزود: امنیت هریک از ما (کشورهای حوزه خلیج فارس) با یکدیگر پیوند خورده و اگر مصیبتی برسر هریک از ما بیاید به معنای فرود آمدن آن برسر همه است، به همین دلیل باید در اندیشه انجام اقدامات و اصلاحاتی باشیم که از داخل ما را در برابر شرایط موجود محافظت کند و مصون نگه‌دارد.

وی در ادامه گفت: ما باید همه گزینه‌ها را مورد بررسی قرار دهیم و تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای یکی از آنهاست، زیرا ما در قبال ملت خود مسئول هستیم.


تاريخ : | | نویسنده : 24domain |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
خواص روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.